Naga MarketsBitcoin spadał w weekend do 7 tys. USD. Kurs BTC najniżej od 3 tygodniRynek kryptowalut zamyka za sobą spadkowy tydzień, a w weekend najstarsze z cyfrowych aktywów, Bitcoin, testował poziom 7 tysięcy dolarów pokrywający się z trzytygodniowymi aktywami. W związku z deprecjacyjnymi nastrojami łączna kapitalizacja rynku osuwa się poniżej 195 miliardów dolarów, a liderami spadków drugiego tygodnia grudnia były Stellar (-8,6%), Binance Coin (-8,4%) oraz IOTA (-8,3%) oraz EOS (-6,4%).


Bitcoin znowu spadnie do 6500 dolarów? Kurs BTC stopniowo się osuwa

Od czasu testu poziomu 6500 dolarów przez Bitcoina pod koniec zeszłego miesiąca, notowaniom nie udało się silniej odbić i cena BTC pozostaje w impasie już od trzech tygodni. Miony weekend przyniósł osunięcie na nowe, lokalne minima okolic 7 tysięcy dolarów, a linia trendu spadkowego oraz dołki z 23 grudnia pełnią obecnie rolę istotnego oporu. W efekcie, jeżeli BTC wybije wsparcie na wysokości okrągłego poziomu, to zejście w kierunku półrocznych dołków nie może być wykluczone.

Ryzyko spadkowe zwiększa fakt, że aktywność rynku i widoczny na nim obrót spadły ponownie do najniższych poziomów od miesiąca. W przypadku tak niskich wolumenów nie można wykluczyć sytuacji, w której miejsce mają nagłe i chaotyczne ruchy zarówno w kierunku korzystnym dla byków, jak i niedźwiedzi. Płasko przesuwa się również wskaźnik RSI, który znajduje się blisko strefy wyprzedania, jeszcze jej jednak nie osiągnął. W efekcie nie można wykluczyć kontynuacji zejścia BTC przed ewentualnym odbiciem korekcyjnym.

Bitcoin w weekend testował poziom 7 tysięcy dolarów dwa dni z rzędu

Kolejny spadkowy tydzień za czołowymi altcoinami – Stellar i Binance Coin liderami spadków

Drugi tydzień grudnia okazał się równie niełaskawy dla 20 czołowych altcoinów, co początek miesiąca. W okresie siedmiu dni stopa zwrotu zdecydowanej większości największych pod względem kapitalizacji tokenów spadała, a z trendu tego wyłamywał się jedynie Chainlink notujący marginalne zyski.

Po stronie spadkowiczów przeważają natomiast przede wszystkim Stellar, Binance Coin oraz IOTA, których spadki wyraźnie przekraczają 8%. Kolejne pozycje należą do EOS oraz Ripple, w przypadku których deprecjacja sięga około 6%. Bitcoin, Litecoin i Ethereum tracą natomiast w skali tygodnia 5%.

Jak wspomniano we wstępie deprecjacja wpływa naturalnie na zmniejszenie się łącznej rynkowej kapitliazacji. Ta jest obecnie najniższa od 27 listopada.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here