Naga MarketsBitcoiin spadaWedług danych z Coin Metrics nastąpił wczoraj piąty pod względem wielkości godzinny spadek ceny Bitcoina w historii. W ciągu niespełna 60 minut notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się o ok. 1000 dolarów. Co to oznacza dla inwestorów? Czy trwająca od drugiej połowy grudnia 2019 r. tendencja wzrostowa powoli dobiega końca? 


Cena BTC spada najszybciej od trzech lat

Analityk kryptowalutowy Yassine Elmandjra wskazuje, że jedyny przypadek kiedy cena BTC spadała znacząco bardziej w ciągu godziny miał miejsce pod koniec 2017 roku, tuż po osiągnięciu historycznych szczytów w okolicy 20 tys. USD. Czy zatem w najbliższym czasie cena BTC znów może zacząć gwałtownie spadać? 

W swoim kolejnym twittcie Elmandjra zwraca uwagę, że o ile rzeczywiście nominalny spadek ceny BTC jest jednym z największych w historii, o tyle pod względem procentowym nie stanowi on żadnej ponadprzeciętnej zmienności. 

Uwzględniając spadek na poziomie 9,1% okazuje się bowiem, że jest to dopiero 122 najdynamiczniejsza deprecjacja w historii BTC. Dane te podkreślają, że ​​taka szybka zmienność w ruchu aktywów jest dość normalna w przypadku Bitcoina.

Spoglądając na powyższy diagram zauważymy, że w samym tylko kwietniu 2013 roku cena BTC spadła o ponad 9% ponad 20 razy.

Większość analityków nie przejmuje się zbytnio krótkoterminowymi korektami cen lub piątym co do wielkości godzinnym spadkiem cen Bitcoina w historii. Wskazują oni, że jest to po prostu kolejna korekta, po której pojawi się impuls wzrostowy.

Spoglądając jednak na notowania BTC zauważymy, że wczorajsza deprecjacja sprawiła, iż rynek ponownie znalazł się w okolicy ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego. Dopóki cena BTC utrzymuje się powyżej tej strefy, scenariusz zakładający powrót do wzrostów wydaje się rzeczywiście realny. Gdyby jednak notowania osunęły się poniżej, wówczas należałoby się przygotować na możliwość pogłębienia spadków do 9050 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto najdroższe w historii. Uncja kosztuje ponad 6,5 tys. zł
Następny artykułKurs euro kosztuje ponad 4,28 zł! EURPLN rośnie piątą sesję z rzędu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here