Naga MarketsBitcoin spadał na najniższe poziomy od 6 tygodni. Kurs BTC nadal nad 10 tys. dol.W trakcie wtorkowej sesji notowania Bitcoina chwilowo testowały poziom 9825 dolarów, który był najniższym od 26 lipca, czyli od ponad 6 tygodni. Ostatecznie BTC zamykał sesję bezpiecznie powyżej psychologicznej granicy 10 tys. dol., ta jest jednak nieprzerwanie testowana siódmą sesję z rzędu przy cały czas utrzymujących się relatywnie wysokich wolumenach. W gronie 20 największych kryptowalut w środę dominują spadki, a mocniejsze wzrosty notują jedynie TRON oraz Binance Coin

  • TRX zyskuje 5,62% a BNB rośnie o 4,78% w przeciągu ostatniej doby. Po stronie spadkowiczów wyróżnia się Cardano (ADA) oraz Chainlink (LINK) tracące kolejno 4,5% oraz 3,9%
  • Bitcoin kolejną sesję z rzędu walczy z psychologicznym poziomem wsparcia, ten jest jednak skutecznie broniony przez kupujących
  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut w środę delikatnie się osuwa i spada o 1,7% do poziomu 326 miliardów dolarów

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin: 10 tysięcy dolarów nie daje za wygraną. Czy wsparcie na BTC wytrzyma?

Od ubiegłego czwartku scenariusz na wykresie Bitcoina wygląda bardzo podobnie. Sprzedający próbują penetrować poziom 10 tysięcy dolarów – co w poszczególnych dniach udaje im się coraz wyraźniej – ostatecznie jednak kurs BTC powraca powyżej psychologicznej bariery.

We wtorek atak podaży ponownie był wzmożony spychając notowania chwilowo na sześciotygodniowe dołki. Przed zakończeniem sesji popyt wrócił jednak do gry i dzień kończył się na poziomie 10124 dolarów. W środę Bitcoin ponownie naruszał okrągły poziom, jak na razie traci jednak niespełna 0,5% i utrzymuje się w okolicach 10075 dolarów.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny: TRON i Binance Coin w górę, reszta w dół

Zgodnie z dobowymi danymi portalu Coinpaprika.com, w tym momencie jedynymi silniej rosnącymi tokenami w gronie 20 największych pod względem kapitalizacji są TRON (TRX) oraz Binance Coin (BNB), których wartość zwiększa się o 5,62% oraz 4,78%.

Jeżeli chodzi o pozostałą część czołówki to ta notuje spadki w przedziale od 0,5% do nawet 4,5%. Prym wiedzie tutaj Chainlink oraz Cardano tracące kolejno 3,9% oraz 4,5%, a w skali całego tygodnia (ostatnich siedmiu dni) stopy zwrotu osiągają ujemne, dwucyfrowe wartości w przedziale od 20 do nawet 30 procent.

Coin360.com

Środową wyprzedaż wywołaną wtorkowymi spadkami Bitcoina potwierdza również powyższa mapa cieplna, na której zdecydowanie dominuje kolor czerwonym, z kilkoma jasnymi punktami.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 09.09.2020 [WIDEO]
Następny artykułTauron kontynuuje spadki. Celem wsparcie przy 1,90 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here