Naga Marketsmoneta BitcoinNiedzielna sesja przyniosła ze sobą silniejszą deprecjację najstarszej z kryptowalut, w efekcie czego Bitcoin tracił ponad 3,6% i wybijał trwale poziom 8 tysięcy dolarów, zamykając się pierwszy raz na tak niskich poziomach od czerwca bieżącego roku. Poniedziałek przynosi kontynuację deprecjacji, a kurs BTC testuje wrześniowe minima oraz wakacyjne dołki. Jak można się spodziewać, reakcja podażowa pociągnęła w dół również rynek altcoinów, na którym najsilniej tracą Dash oraz Litecoin, osuwające się w przeciągu ostatniej doby o ponad 3%.


Bitcoin przeżywa ciężkie chwila, może jednak znacznie zwiększyć swoją wartość?

Chociaż notowania Bitcoina po wybiciu lokalnego wsparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów otwierają sobie drogę do kolejnego okrągłego poziomu 7 tysięcy dolarów, to Tomasz Rozmus z giełdy Tokeneo zwraca uwagę na wskaźniki sugerujące, że kurs BTC powinien zmierzać w stronę 50 tysięcy dolarów:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Bitcoin przeżywa ciężkie chwile, a wskaźnik S2F wskazuje przyszłą cenę BTC powyżej 50 tys. USD. Model ten przedstawia iloraz bieżącej podaży i rocznej wyprodukowanej ilości. W ten sposób możemy obliczyć niedobór danego towaru. wskaźnik ten sprawdzał się wcześniej a jego aktualny odczyt wskazuje iż po kolejnym halvingu kurs BTC osiągnie od 50 000 do 100 000 USD. Trudno w tym momencie uwierzyć w ten odczyt gdy cena jest w okolicach 8 tys. USD, ale zbliżenie się do tegorocznego high wydaję się realne w końcówce roku” – komentuje Tomasz Rozmus.

Od strony technicznej i z perspektywy samego wykresu, jak na razie dominować może jednak podaż. Zmniejszeniem presji spadkowej byłoby niezaprzeczalnie podbicie ceny nad dopiero co wybite wsparcie a następnie powrót nad minima z lipca tuż nad 9 tys. dolarów. Ważnym dla Bitcoina jest również układ 50-okresowej średniej ruchomej – gdyby byki zameldowały się ponad nią, wtedy szansa na dalsze umocnienie z pewnością by wzrosła.

Bitcoin tracił w niedzielę. Kurs BTCUSD od Tradingview
Bitcoin tracił w niedzielę. Kurs BTCUSD od Tradingview

Litecoin i Dash tracą najsilniej wśród altcoinów

Bitcoin pociągnął za sobą w dół rynek altcoinów, a najsilniejszą reakcję podażową w ujęciu dobowym zaobserwowano w przypadku Litecoina oraz Dash. Cyfrowe aktywa traciły ponad 3%, a Litecoin testował strefę wsparcia z końcówki września, na wysokości której wypadają minima z marca bieżącego roku.

Jednak w przeciwieństwie do BTC, kurs LTC utrzymuje się nadal nad strefą popytową, co przynajmniej teoretycznie pozostawia bykom nadzieję na szansę korekty wzrostowej (po dwóch tygodniach konsolidacji w bardzo wąskim zakresie) i powrotu nad minima z sierpnia na wysokości 64 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here