Naga MarketsBitcoin spada w weekend! Kurs BTC testuje najniższe poziomy od 3 tygodni pod 8400 USDBitcoin przyzwyczaił inwestorów do tego, że w weekend, w obliczu ograniczonej zmienności, potrafi silniej tracić. Nie inaczej było tym razem, kiedy kurs BTC w piątkowy wieczór osuwał się poniżej poziomu 8400 dolarów, tracąc w przeciągu całego dnia ponad 2%. Niedziela ponownie przyniosła test lokalnego wsparcia i chociaż podaży nie udaje się wybić spadkowej linii trendu, to presja sprzedażowa może w końcu doprowadzić do silniejszej deprecjacji najstarszej z kryptowalut.


Bitcoin pokonał ważne wsparcia, przed nim jednak ostateczny test

W listopadzie notowania Bitcoina wybijały konfluencję wsparć składającą się z 50-okresowej i 200-okresowej średniej ruchomej, poziomu 9 tysięcy dolarów oraz maksimów z pierwszej części października na wysokości 8700 dolarów. Po przetestowaniu strefy od drugiej strony (zasady zmiany biegunów), kurs BTC kontynuował deprecjację w przeciągu weekendu chwilowo spadając poniżej poziomu 8400 dolarów i ponownie testując spadkową linię trendu rysowaną od pół roku.

Bitcoin testował najniższe poziomy od 3 tygodni i jeżeli wybije obecne wsparcia, to otworzy sobie drogę do dalszej deprecjacji, między innymi w stronę wrześniowych dołków na 7800 dolarów i ostatecznie do minimów październikowych rysowanych w okolicach 7300 dolarów.

Bitcoin kurs BTC 17.11.2019
Bitcoin korzysta z linii trendu, która do drugiej połowy października stanowiła opór. Źródło: Tradingview.com

Jak widać na powyższym wykresie, Bitcoin przesuwał się pod czerwoną linią trendu nieprzerwanie od lipca do końcówki października, kiedy dwie silne sesje wzrostowe doprowadziły do jej bezproblemowego wybicia. Od tej pory linia ta pełni rolę istotnego wsparcia, które jest regularnie testowane i stanowi silną barierę przed dalszymi spadkami. Jej wybicie mogłoby więc oznaczać przyspieszenie deprecjacji i zwiększyć szansę testu październikowych minimów.

Bitcoin dał zarobić 8% w skali miesiąca

W przeciągu ostatniego tygodnia inwestycja w Bitcoina okazała się nieopłacalna, gwarantując stopę zwrotu na poziomie -3%. Osoby, które kupowały BTC 30 dni temu zyskały natomiast ponad 8%, co w porównaniu do rynków tradycyjnych jest bardzo wysoką i zadowalającą stopą zwrotu. W ujęciu rocznym, od połowy listopada 2018, zysk prezentuje się natomiast jeszcze lepiej i wynosi ponad 56%.

Pod tym względem zwrot z inwestycji w Bitcoina wyprzedza jedynie Binance Coin, który w skali 365 dni pozwolił zarobić inwestorom 167%. Na trzecim miejscu plasuje się Litecoin z zyskiem 44%, a Ethereum zagwarantował skromne 7% zwrotu. Kolejne altcoiny z czołów to już tyko straty – najbardziej nietrafiona okazała się inwestycja w Stellara, który od listopada 2018 tracił niemal 70%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here