Naga MarketsBitcoin spada poniżej poziomu 30 tys. dol. Kurs BTC walczy z ważnym wsparciemW przeciągu ostatnich 24 godzin na rynku terminowym bitcoina zlikwidowano kontrakty o wartości 450 milionów dolarów. W połączeniu z wyraźnym umocnieniem dolara amerykańskiego w trakcie środowej sesji wywołało to mocną wyprzedaż kryptowaluty, w efekcie której kurs BTC spada poniżej poziomu 30 tys. dol. już drugi raz w przeciągu ostatnich siedmiu dni.

  • Bitcoin traci w tym momencie ponad 9%, osuwając się od środowego poziomu otwarcia o 3 tys. dol.
  • Ewentualne zamknięcie sesji poniżej psychologicznej granicy otworzy drogę do pogłębienia wyprzedaży, między innymi w kierunku poziomu 25 tys. dol., gdzie przebiega 100-okresowa średnia ruchoma
  • Wyprzedaż BTC ciągnie w dół również inne kryptowaluty: Bitcoin Cash i Bitcoin SV w przeciągu ostatniej doby tracą kolejno 10,5% oraz 8%

Bitcoin spada poniżej 30 tys. dol. Czy kurs BTC wybije psychologiczne wsparcie?

Dla bitcoina środowe spadki o 3 tys. dol., to kolejna w tym miesiącu próba wybicia poziomu 30 tys. dol. Kurs BTC próbował pokonywać poziom 21-22 stycznia, kiedy miejsce miała silniejsza korekta, po czym kryptowaluta weszła w fazę konsolidacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak środowa sesja, podczas której mocno zyskuje dolar amerykański (w stosunku, do którego wyceniany jest bitcoin) oraz likwidowane są kolejne setki milionów dolarów w pozycjach na rynku futures, przynosi znowu silniejszy ruch w dół.

Zaangażowanie kapitału na rynku kontraktów terminowych było tak wysoki, że prawie każdego dnia obserwowano 200-500 milionów dolarów odpływów. Termin “open interest” odnosi się do całkowitej sumy aktywnych kontraktów futures. Kiedy zainteresowanie jest wysokie, wskazuje to, że więcej traderów obstawia przyszłą cenę kryptowaluty.

Ponieważ na rynku otwarta jest duża liczba pozycji, przy nawet niewielkim ruchu dochodzi do kaskadowych upłynnień. To powoduje, że bitcoin obserwuje ekstremalną zmienność cen w obu kierunkach, co prowadzi do szybkich odbić i głębokich korekt – dokładnie takich jak w trakcie środowej sesji.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Rynek altcoinów również na czerwono. Najsilniej tracą forki bitcoina

W gronie 20 największych kryptowalut po dynamicznych spadkach kursu BTC również dominuje deprecjacja (osłabienie kursu). Najsilniej osuwają się forki bitcoina, w tym Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV, a wysoka dynamika spadków nie omija również Litecoina.

Źródło: Coinpaprika.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rekomendacje gpw | zlotowka | ropa forum | złotówka online | usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrognozy FOMC: gołębie stanowisko, ograniczenie QE stworzy ryzyko
Następny artykułTriggo zapowiada IPO w I kwartale 2021 roku i planuje pozyskać do 2,5 mln EUR
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here