Naga MarketsBitcoin spada poniżej 9 tys. USD. Kurs BTC narusza ważny wskaźnikW trakcie poniedziałkowej sesji Bitcoin osuwa się o ponad 3,3% (około 300 dolarów) i rysuje dzienne minima na wysokości poziomu 8973 dolarów. Wybicie okrągłego wsparcia 9 tysięcy dolarów było poprzedzone przez zejście poniżej 50-okresowej średniej ruchomej (EMA), która zapewnia wsparcie cenie od drugiej połowy kwietnia. W tym momencie kurs BTC otwiera sobie drogę do zejścia w okolice 8600-8400 dolarów.

  • Bitcoin w trakcie ostatniego tygodnia tracił łącznie 7%, a jego kapitalizacja plasuje się na poziomie 167 miliardów dolarów
  • W poniedziałek negatywne nastroje udzielają się szerokiemu rynkowi walut, na którym tracą wszystkie główne altcoiny
  • Bitcoin SV oraz Ether osuwają się o 6%, Litecoin i Binance Coin tracą około 5%

Bitcoin pogłębia spadki z zeszłego tygodnia

W miniony czwartek Bitcoin osuwał się o ponad 6% reagując na silną deprecjację amerykańskich indeksów giełdowych, w tym S&P 500. BTC wygenerował jeden z najwyższych wolumenów w ostatnich miesiącach, w weekend handel odbywał się jednak w spokojnych i raczej konsolidacyjnych warunkach.

Powrót do spadków miał miejsce dopiero z początkiem nowego tygodnia. Najstarsza z kryptowalut pogłębiała czerwcowe dołki, naruszała 50 EMA oraz chwilowo spadała poniżej ceny 9 tysięcy dolarów. W tym momencie kolejną strefę wsparcia stanowią dołki z drugiej połowy maja nad 8600 dolarów oraz 200 EMA w połączeniu z 61,8% zniesienia Fibonacciego na 8400 dolarów. Ostatecznie głównym wsparciem jest psychologiczna bariera 8 tysięcy dolarów.

Bitcoin testuje okrągły poziom 9 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Cardano i Stellar liderami spadków. Czerwień dominuje na rynku altcoinów

Silniejsze spadki Bitcoina obserwowane podczas sesji poniedziałkowej powodują, że na całym rynku kryptowalut dominującym kolorem jest czerwień. W gronie TOP20 największych altcoinów o 9% osuwają się Cardano i Stellar, a 7% tracą Chainlink i TRON. Ether oraz Bitcoin SV zmniejszają swoje wartości natomiast o ponad 6%.

W ostatnim tygodniu żadna z czołowych kryptowalut nie notowała dodatniej stopy zwrotu. Najsilniej traciły wspomniane przed chwilą Stellar i Cardano, osuwając się o ponad 15%.

Coin360.com

Dominację niedźwiedzi na rynku kryptowalut potwierdza powyższa mapa cieplna porównująca procentową zmianę ceny kilkuset różnych cyfrowych aktywów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) na 4,44 zł w poniedziałek, dolar kosztuje 3,94 zł
Następny artykułMo-Bruk [MBR], Celon Pharma [CLN] – Gorące spółki dnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here