Naga MarketsBitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, EOS i Dash tracą ponad 13%W momencie gdy notowania ropy osuwają się o 30%, a kontrakty terminowe Dow Jones pogłębiają wielomiesięczne dołki, czarny poniedziałek nie omija rynku kryptowalut. Bitcoin w niedzielę tracił niemal 10% i kontynuuje spadki, schodząc poniżej poziomu 8 tys. dolarów. Ostatni raz kurs BTC był tak nisko dwa miesiące temu. Najstarsza kryptowaluta ciągnie za sobą cały rynek w dół, gdzie liderem spadków jest Litecoin (-15,3%) oraz Bitcoin Cash (-14%). EOS, Dash i Bitcoin SV tracą ponad 13%, a w gronie największych cyfrowych aktywów trudno doszukiwać się wzrostów. Rynek w przeciągu kilkunastu godzin skurczył się o 10%!


Bitcoin wybija poziom 8 tysięcy dolarów i testuje najniższe poziomy od stycznia

Wyprzedaż na rynku Bitcoina rozpoczęła się już 7 marca, po dwóch dniach konsolidacji pod lokalnym oporem na wysokości poziomu 9200 dolarów. Ten wywołał pierwszą falę deprecjacji, którą dopełniły doniesienia w niedzielny wieczór podczas wczesnego otwarcia rynku. Krach cen ropy w porównaniu z dynamicznymi osunięciami kontraktów terminowych na główne indeksy giełdowe spowodował osunięcia również w zakresie cen BTC, a najstarsza z kryptowalut traci trzeci dzień z rzędu.

Po niedzielnej przecenie o niemal 10% spadki poniedziałkowe wynosiły chwilowo ponad 3%, jednak po teście lokalnego wsparcia wyznaczanego na maksimach z grudnia, Bitcoin odrabiał część deprecjacji. Znosi jednak 61,8% wzrostów obserwowanych od końcówki ubiegłego roku, co może być sygnałem do pogłębienia korekty spadkowej – szczególnie w obliczu obecnej niepewności na światowych rynkach.

Bitcoin spada na najniższe poziomy od początku roku. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin spada na najniższe poziomy od początku roku. Źródło: Tradingview.com

Na wykresie pokazującym wzrost ilości krótkich pozycji w przypadku Bitcoina (dane dla giełdy Bitfinex) widać dwudniowy skok w zakresie niemal 100% i powrót do poziomów obserwowanych jeszcze na początku lutego.

Litecoin traci najsilniej, Bitcoin Cash, SV, EOS i Dash idą w jego ślady

Chociaż Bitcoin był pierwszym silnie tracącym na rynku kryptowalutowym w miniony weekend i na początku nowego tygodnia, to jak zwykle bywa w takich przypadkach sprowokował jeszcze silniejsze ruchy na rynku altcoinów. W efekcie Litecoin tracił ponad 15% w niedzielę, a dzisiaj testuje minima z 10 stycznia, spadając w okolice psychologicznego pułapu 50 dolarów:

Czołowe kryptowaluty bardzo silnie tracą. Źródło: Coinpaprika.com
Czołowe kryptowaluty bardzo silnie tracą. Źródło: Coinpaprika.com

W ślady Litecoina ruszyły Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV, które tracą kolejno 14% oraz 13%, a w gronie dwucyfeowych spadkowiczów znajduje się większość z czołówki 20 największych tokenów. Drugi pod względem kapitalizacji Ether (sieć Ethereum) osuwa się o 10,4% i spada w okolice poziomu 200 dolarów.

O skali spadków świadczy również spadek łącznej kapitalizacji rynkowej, która kurczy się o 10% do poziomu niespełna 230 miliardów, najniższego od pierwszej połowy roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here