Naga MarketsBitcoin BTCW trakcie czwartkowej sesji Bitcoin zarówno na rynku kasowym, jak i na rynku kontraktów terminowych osuwa się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów tracąc około 3% i spadając siódmą sesję z rzędu. Od listopadowych maksimów kurs BTC osuwa się już o 20% i jeżeli dynamika spadków zostanie utrzymana, to inwestorzy wkrótce powinni spodziewać się testu półrocznych dołków na wysokości 7250 dolarów.


Bitcoin z coraz większą presją sprzedażową

Sygnały wysyłane przez analizę techniczną wyraźnie wskazują, że Bitcoin może mieć przed sobą dalsze i dynamiczne spadki. Próba aprecjacji i wybicia poziomu 10 tysięcy dolarów na przełomie miesiąca została zablokowana przez strefę oporu wyznaczaną na minimach z okresu wakacji, co wywołało korektę spadkową zamykając kurs BTC w bardzo wąskim niedźwiedzim kanale. W efekcie najstarsza z kryptowalut spada poniżej 200-okresowej średniej ruchomej (pierwszy raz od miesiąca) i traci od siedmiu sesji. Czwartek jest ukoronowaniem niedźwiedziego sentymentu doprowadzając do wybicia okrągłego wsparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów:

Bitcoin (kontrakty terminowe) osuwa się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin (kontrakty terminowe) osuwa się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com

„Price Action obserwowane na Bitcoinie jest kontynuacją scenariuszy, które rozwijały się minionego lata. Niskie wolumeny, brak nowych środków napływających do ekosystemu oraz silne wzrosty rynku akcji, złota oraz obligacji, wszystko to sprawia, że inwestorzy stracili zainteresowanie cyfrową klasą aktywów” – dla Bloomberga komentował Jeff Dorman, dyrektor ds. inwestycji w firmie inwestycyjnej Arca.

Jak zwykle w przypadku kryptowalut, analitycy mają spory problem z określeniem co jest głównym katalizatorem deprecjacji BTC. Wielu wskazuje na kryzys kryptowalutowy w Chinach – chociaż pierwsze nagłówki wskazywały, że Kraj Środka będzie wspierał rozwój technologii blockchain to kolejne działania przyniosły próby ograniczenia tradingu w oparciu o cyfrowe aktywa.

Regulatorzy finansowi w tej części świata wystosowali ostrzeżenia wzywające do zaprzestania aktywności na rynku kryptowalutowym, ostrzegając jednocześnie przed nielegalnym działaniem giełd cyfrowych aktywów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here