Naga Marketsbitcoin płonieKurs Bitcoina notował dynamiczne osunięcie o ponad 5% po godzinie 14:00, osuwając się w kierunku poziomu 7500 dolarów. Następnie po 18:00 dokładał do spadków kolejną cegiełkę i chwilowo testował poziomy poniżej 7300 dolarów, najniższe od połowy maja bieżącego roku, pogłębiając wcześniejsze pięciomiesięczne dołki. Powodem spadków miało być przesłuchanie Marka Zuckerberga przed amerykańskim kongresem, gdzie politycy zadawali pytania odnośnie najnowszego projektu Facebooka znanego szerzej jako Libra.


Bitcoin traci w środę ponad 7 procent. Czy przed kursem BTC dalsze spadki?

O godzinie 19:05 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego Bitcoina płacono 7548 dolarów, po wcześniejszym spadku poniżej 7300 dolarów (na pięciomiesięczne minima).

Bitcoin tracił silnie w środę, testując 5-miesięczne minima. Źródło: Tradingview.com

Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Występując przez komisją ds. usług finansowych. Zuckerberg przyznał, że nie wie, czy Libra okaże się skutecznym i działającym projektem. Starał się jednak zapewnić polityków, że Facebook nie ma zamiaru uruchomić projektu zanim nie uspokoi obaw regulacyjnych, które pojawiły się w USA. Przypominał jednocześnie, że Libra to nie tylko dziecko Facebooka, ale konsorcjum 21 przedsiębiorstw, w tym funduszy venture capital oraz organizacji non-profit.

Jak komentowali analitycy nowojorskiego brokera OANDA, Bitcoin zaczął wyłamywać nowe minima zaraz po rozpoczęciu przesłuchania Zuckerberga. Na rynku rośnie obawa, że Libra nigdy nie ujrzy światła dziennego, co może być silnym krokiem w tył dla całego rynku kryptowalut.

Bitcoin znajduje się w trendzie spadkowym od drugiej połowy bieżącego roku, tracąc 47% od czerwca.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. I ktoś w to uwierzy? Wilki z W.St. chcą się zakupić po tańszej cenie i taki to powód spadków, a nie że ktoś bąka puscil. Śmieszą mnie takie bujdy dla ulicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here