Naga MarketsBitcoin spada poniżej 7 tys. dolarów. Bitcoin SV i Bitcoin Cash tracą 11%Piątkowa sesja na rynku kryptowalut przynosi kontynuację czwartkowych osunięć, a Bitcoin traci niemal 5% i powraca poniżej poziomu 7 tysięcy dolarów. Wpływa to negatywnie również na wyceny innych czołowych cyfrowych aktywów, wśród których spadkowym prym wiodą Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash tracące około 11% po czwartkowej euforii wywołanej halvingiem sieci BCH. Silne spadki nie omijają również Litecoina oraz Ethereum tracących niemal 8%.

  • Bitcoin po 3. dniach niskiej zmienności traci najsilniej od 29 marca
  • Bitcoin Cash i Bitcoin SV idą w jego ślady, po czwartkowym umocnieniu wywołanym halvingiem BCH
  • Kapitalizacja całego rynku kryptowalut kurczy się o ponad 5% i wraca do poziomu 200 miliardów dolarów

Bitcoin traci w piątek. Czy kurs BTC zrealizuje cel 6,6 tys. dolarów?

Bitcoin w piątek powraca poniżej psychologicznego, okrągłego wsparcia 7 tysięcy dolarów oraz ponad 50-okresową średnią ruchomą. Co prawda deprecjację nadal blokować będzie strefa wsparcia z listopada i grudnia ubiegłego roku (okolice 6800 dolarów), część analityków nie wyklucza jednak możliwości silniejszego pogłębienia spadków.

Bitcoin traci w piątek, a razem z nim inne kryptowaluty. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin traci w piątek, a razem z nim inne kryptowaluty. Źródło: Tradingview.com

Co prawda liczyłem jeszcze na podejście do poziomu 7,7 tys. dolarów, jednak scenariusz spadkowy realizuje się bez testu strefy oporu. Nadal uważam, że spadki będą zmierzały w kierunku poziomy 6,6 tys. dolarów co pozwala zweryfikować siłę i zamiary strony popytowej – albo potwierdzi jej siłę mocnym odbiciem albo odkryje nieudany blef – komentował Maksymilian Bączkowski podczas piątkowej odsłony programu Poranek z Rynkami na antenie Comparic24.tv:

W ujęciu tygodniowym spadki nie przeważyły jeszcze szali na swoją korzyść, jednak od pięciu tygodni obserwowany jest znaczny spadek obrotów na Bitcoinie, co może ułatwić podaży kreowanie ruchów deprecjacyjnych.

Altcoiny zdominowane przez kolor czerwony. Bitcoin Cash, Bitcoin SV i Ethereum liderami spadków

Spadki Bitcoina po raz kolejny ciągną za sobą rynek altcoinów, a cała cozłówka największych pod względem kapitalizacji cyfrowych aktywów świeci się na czerwono. Bitcoin Cash i Bitcoin SV osuwają się o około 11%, a Ethereum i Litecoin tracą 8%.

Źródło: Coin360.com

Bitcoin Cash jeszcze w środę testował poziom 280 dolarów, najwyższy od początku marca, jednak po halvingu sieci, który okazał się rozczarowaniem dla przedstawicieli branży, od dwóch dni obserwowane są silniejsze spadki.

Bitcoin Cash został zablokowany przez siatkę średnich ruchomych i wybija obecny kanał wzrostowy. 200 dolarów ponownie celem? Źródło: Tradingview.com
Bitcoin Cash został zablokowany przez siatkę średnich ruchomych i wybija obecny kanał wzrostowy. 200 dolarów ponownie celem? Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBlockchain Lab przyspiesza soft launch dwóch gier
Następny artykułPKN Orlen w kierunku 71-72 zł. Niewykorzystana szansa podaży przed Świętami
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here