Naga MarketsBitcoin spada poniżej 50 tys. dol. BTC wywołał silną korektę na rynku cyfrowych aktywówElon Musk poinformował, że Tesla wstrzyma sprzedaż swoich samochodów elektrycznych za bitcoiny (BTC) w związku z nadmiernym wykorzystaniem energii przez branżę wydobywczą kryptowalut, czym wywołał silną wyprzedaż najstarszego cyfrowego aktywa oraz akcji spółek powiązanych z rynkiem kryptowalutowym. Dynamiczna wyprzedaż przelała się również na rynek altcoinów, a cały ekosystem w przeciągu ostatniej doby skurczył się o niemal 10%, czyli o ponad 100 miliardów dolarów.

  • Bitcoin chwilowo spadał poniżej poziomu 50 tys. dol., jednak ostatecznie BTC/USD odrabiał sporą część nocnej korekty
  • Razem z bitcoinem tracił rynek altcoinów oraz akcje spółek powiązanych z BTC
  • Na Wall Street przed startem głównej sesji najmocniej osuwają się notowania Microstrategy

Bitcoin silnie w dół: Elon Musk informuje, że Tesla zawiesza akceptowanie BTC

Bitcoin od środowego otwarcia do czwartkowego dołka osuwał się w pewnym momencie nawet o 20%, oddając ponad 11 tysięcy swojej wartości i testując poziom 47,4 tys. dol., najniższy od początku marca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Głębokie zejście, które miało miejsce w nocy (o 02:00 czasu polskiego) zostało jednak dynamicznie odrobione i BTC/USD powracał nad psychologiczny poziom 50 tys. dol., a w momencie publikacji tego tekstu kosztuje około 51,11 tys. dol. Jak widać na poniższym wykresie, bitcoin utrzymał wrzrostowo nachyloną linię trendu oraz horyzontalne wsparcie, które wyznacza poziom dołków z drugiej połowy marca:

Bitcoin utrzymuje ważne poziomy techniczne po mocniejszej korekcie. Źródło: Tradingview.com

Reakcja rynku została wywołała wpisem na Twitterze, który tuż po północy opublikował Elon Musk:

Miliarder zaznaczył, że w momencie kiedy górnictwo kryptowalutowe zacznie korzystać głównie z odnawialnych źródeł energii, Tesla od razu powróci do akceptacji płatności za swoje produktu w BTC. Spółka przygląda się również innym kryptowalutom, które wykorzystują mniej niż 1% energii na transakcję w porównaniu do bitcoina.

invest

Silną przecenę w handlu posesyjnym notowały również akcje spółki MicroStrategy, która posiada udziały w BTC wyceniane na kilka miliardów dolarów. Podmiot kierowany przez Michaela Saylora po sesji głównej spadał o prawie 50 dolarów (9%) do poziomu 492 dol., najniższego od stycznia.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty świecą się na czerwono, silna wyprzedaż czołowych tokenów

W przeciągu ostatniej doby notowania bitcoina osuwają się o prawie 11%, w tym samym czasie drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) traci 7,4%, a binance coin (BNB) oddaje 7,3% swojej wartości. XRP spada o 7,2% do poziomu 1,4 dol, a dogecoin (DOGE) tanieje o 12,5% i kosztuje obecnie 44 centy.

Jak widać na poniższej mapie cieplnej, na rynku kryptowalut w tym momencie dominują spadki, a udział bitcoina w łącznej kapitalizacji ponownie spada, do poziomu niespełna 42%:

Źródło: Coin360.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw analiza | kurs dolara prognoza | kurs złotówki | pkn orlen cena akcji | biomed giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here