Naga MarketsSenacka Komisja Stanów Zjednoczonych we wtorkowe popołudnie organizowała posiedzenie z przedstawicielami Facebooka w sprawie projektu Libra. Negatywne komentarze polityków dotyczące rynku kryptowalutowego spowodowały, że Bitcoin osuwał się poniżej granicy 10 tysięcy dolarów, tracąc we wtorek ponad 10%.


Bitcoin traci przez Facebook Libra

Największa waluta kryptograficzna spadła poniżej psychologicznego pułapu po godzinie 18:30 czasu polskiego, po tym jak David Marcus, jeden z dyrektorów wykonawczych Facebooka nadzorujący projekt kryptowalutowy Libra, odpowiadał na pytania Senackiej Komisji Bankowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin spada poniżej 10 tys. USD

Podczas zeznań Marcusa jeden z amerykańskich senatorów powiedział, że Facebook ma „urojenia” by wierzyć, że ludzie zaufają mu powierzając swoje pieniądze w ramach projektu Libra, którego start zaplanowano na 2020 roku. Wspomnianym urzędnikiem był Sherrod Brown z Ohio, który wielokrotnie pytał Marcusa, czy zaufałby Librze na tyle, by otrzymywać własną wypłatę w kryptowalucie:

“Naprawdę sądzisz, że ludzie powinni ci powierzyć ciężko zarobione pieniądze, myślę, że to złudzenie”, powiedział Brown, po wyliczeniu przypadków nadużyć prywatności w historii Facebooka. Następnie postawił pytanie: “Czy zaakceptujesz całą swoją wypłatę w tej nowej walucie?”

Marcus początkowo odpowiadał wymijająco stwierdzają, że Libra nie jest “zaprojektowana jako substytut kont bankowych”. Po tym, jak Brown naciskał, dyrektor wykonawczy Facebooka powiedział, że “mógłby posiadać wszystkie swoje aktywa w Librze”. Dopiero po kolejnych pytaniach ze strony senatora, który wymagał konkretnej odpowiedzi o wynagrodzenie, Marcus odpowiedział twierdząco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here