Naga Marketspękająca moneta bitcoinBitcoin nie może zaliczyć pierwszej połowy tygodnia do udanych. Tylko o poniedziałku, cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się bowiem o ponad 800 USD, co stanowi dokładnie 10%. W wyniku tej deprecjacji doszło do pokonania aż dwóch technicznych poziomów wsparcia, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej przeceny cyfrowego złota


Cena BTC najniżej od maja 2019 r.

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że wskutek dzisiejszych, niezwykle dynamicznych spadków, rynek pokonał horyzontalne wsparcie w wysokości 7800 USD i wybił dołem z trwającej od drugiej połowy września konsolidacji. Rownocześnie pokonane zostało także kolejne wsparcie w rejonie 7600 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 6800 USD.

W chwili obecnej za jedną monetę BTC zapłacić trzeba nieco poniżej 7450 USD. Oznacza to, że najstarsza z walut wirtualnych jest obecnie najtańsza od maja 2019 r.

Bitcoin pokonuje istotne wsparcie
Bitcoin pokonuje istotne wsparcie

Bitcoin pogrąża altcoiny

Warto także zwrócić uwagę, że w wyniku silnej korelacji niemal całego rynku kryptowalut, w ślad za ceną BTC poszły również notowania zdecydowanej większości popularnych altcoinów:

BTC ciągnie w dół cały rynek kryptowalut
Bitcoin ciągnie w dół cały rynek kryptowalut

Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Litecoin poniżej 50 USD

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji rynek pokonał horyzontalne wsparcie w wysokości 52 USD. W chwili obecnej za LTC zapłącić trzeba natomiast jedynie 49 USD, co jest najniższą jego wyceną od początku marca br. Co ciekawe, jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, cena LTC mogłaby osunąć się w rejon 40 USD.

Litecoin pokonuje istotne wsparcie
Litecoin pokonuje istotne wsparcie

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAlgorytmy na Forex coraz popularniejsze! Co 5 trader wykorzystuje je w handlu
Następny artykułRafał Zaorski kieruje list otwarty do KNF ws. kontroli domów maklerskich
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here