Naga MarketsBitcoin i inne główne kryptowaluty nadal spadają w środę, to najniższe poziomy od lutego 2018 roku. Kapitalizacja rynku spada wyraźnie poniżej 300 miliardów dolarów.


Bitcoin jest handlowany po 6,532 dolary na giełdzie Bitfinex po spadku o 4% w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum druga co do wielkości kryptowaluta na świecie potaniała o 5,9% schodząc do 496 dol. Token XRP Ripple również spadł o 5 procent.

To już ponad 2/3 spadku od szczytu ustalonego w grudniu ubiegłego roku na 19,511 dolarów.

“Nie sądzę aby było to napędzane konkretnymi wiadomościami, to raczej ogólny trend po silnym wzmocnieniu z 2017 roku. Wiele osób, które kupiły bitcoina w kwietniu po 9 tysięcy dolarów, teraz zdaje sobie sprawę, że szybko na tym nie zarobią i naturalnie próbują uciec z rynku.” – tłumaczy Kyle Samani z funduszu kryptowalutowego Multicoin Capital w Texasie.

Ceny kryptowalut są pod presją od początku tygodnia po informacji o kradzieży tokenów z koreańskiej giełdy Coinrail, natomiast Apple zbanował wszystkie aplikacje do kopania kryptowalut na urządzeniach mobilnych.

“Rynek jest teraz bardzo płytki, główny handel pochodzi z rachunków detalicznych a ci goście są teraz bardzo wystraszeni. Naprawdę, nie potrzeba wiele pieniędzy aby przesunąć znacząco ten rynek” – powiedział Stephan Innes z azjatyckiego oddziału Oanda.

People’s Daily zacytowała także wysokiego urzędnika Sun Hui z szanghajskiego oddziału banku centralnego który powiedział, że Chiny nadal będą walczyć z nielegalną zbiórką przez internet a oczyszczanie z ICO i wymiany bitcoinów zostało już prawie zakończone.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGrupa LG uruchomi otwartą platformę blockchain
Następny artykułAdyen: Największe technologiczne IPO w Europie. 70% w górę
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here