Naga MarketsBitcoin spada, duża korekta na rynku kryptowalutOstatnie dni przyniosły posiadaczom cyfrowych walut niemałe emocje. Zmienność na tym rynku gwałtownie wzrosła, zwłaszcza patrząc przez pryzmat dwóch najpopularniejszych z nich, czyli bitcoina i ethereum.

Bitcoin drastycznie spada

W grudniu ubiegłego roku, a więc niecałe dwa miesiące temu, pojawiła się ogromna hossa na rynku kryptowalut, gdzie cena BTC wzrosła do szczytu na poziomie prawie 42 tys. USD, zyskując 123 proc. W tym samym czasie, czyli od początku grudnia do historycznego szczytu, cena ETH podskoczyła o 143 proc. Niemniej jednak tak paraboliczne wzrosty mogą być relatywnie trudne do utrzymania w dłuższym terminie i prędzej czy później rynek może się załamać, tworząc korekty. Te na rynku walut cyfrowych nie są niczym nadzwyczajnym, a ich skala jest z reguły dość znacząca w ujęciu procentowym. Aktualna korekta na BTC/USD oznaczać może spadek od historycznego szczytu o 30 proc., zaś ETH/USD spadł o 26 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie wydaje się jednak, by ostatnie spadki zniechęciły inwestorów instytucjonalnych do inwestowania i nie doprowadziły do powstania odpływów kapitału. Jak wynika z danych największego funduszu kryptowalut na świecie, czyli Grayscale Bitcoin Trust, który zarządza kryptowalutami o łącznej wartości prawie 25 mld USD, tylko w ostatnich 7 dniach nabył on ponad 31 tys. bitcoinów. Z czego tylko w ostatnich dwóch dniach ponad 9 tys. Warto dodać, że podaż bitcoina na całym świecie wynosi niecałe tysiąc monet dziennie.

W cyklu, w którym aktualnie się znajdujemy, biorąc pod uwagę daty halvingów, cena BTC w przeszłości również potrafiła silnie skorygować wcześniejszej wzrosty. Np. w marcu 2017 r. cena BTC spadła z 1280 do 940 USD. Z kolei w czerwcu i lipcu 2017 r. spadek miał miejsce z 2973 do 1914 USD. Historia, która może, ale nie musi się powtórzyć, wskazuje zatem, że tak gwałtowne korekty mogą mieć miejsce i nie są niczym nowym na tym rynku. Zatem każdy, kto próbuje swoich sił na rynku walut cyfrowych, powinien wziąć to pod uwagę i być przygotowanym na okresy potężnej zmienności.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here