Naga MarketsBitcoin spada do 8500 USD, rynek kryptowalut na czerwono. Kurs BTC odbije?Od środy Bitcoin traci niemal 2% i w czwartkowy poranek testował poziomy poniżej 8500 dolarów pokrywające się z lokalną strefą wsparcia. Na szerokim rynku kryptowalut widać spadek nastrojów i szeroko pojętą deprecjację, której liderami w gronie największych altcoinów są Bitcoin SV (-11%) oraz IOTA i Chainlink (ponad 5%). Zdaniem Maksymiliana Bączkowskiego z Comapric24.tv, kurs BTC nadal realizuje jednak założenia krótkoterminowego scenariusza i powinien odbijać w kierunku 9 tysięcy dolarów.


Bitcoin w konsolidacji, testuje lokalne wsparcie. Czy kurs BTC wybije ze strefy akumulacji?

Wykres BTC kolejną sesję z rzędu testuje lokalne wsparcie wypadające wewnątrz średnioterminowej konsolidacji tuż pod poziom 8500 dolarów. Jak zauważa w porannym przeglądzie rynków Maksymilian Bączkowski, najstarsza z kryptowalut rysuje nową strefę akumulacji (po utworzeniu bardzo podobnej w pierwszej części miesiąca), z której notowania powinny ruszyć w kierunku 9 tysięcy dolarów, czyli górnego ograniczenia tegorocznych maksimów. Zaburzeniem tego scenariusza byłoby zejście pod obecne wsparcie i ponowny test poziomu 8200 dolarów, gdzie przebiega między innymi 200 EMA.

„Wczoraj mówiłem, że rynek powinien zejść do dolnego ograniczenia strefy akumulacji i po jej teście rynek ma okazję żeby zebrać siły i powrócić w okolice 9 tysięcy dolarów (…) Wysokość wolumenu nie jest co prawda wysoka, wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, że scenariusz zostanie zrealizowany w trakcie czwartkowej sesji” – wyjaśniał Bączkowski z Comparic24.tv.

W szerszym ujęciu widać, że podejście pod wspomnianą powyżej strefę będzie jedynie testem górnego ograniczenia ruchu bocznego i Bitcoin musiałby wyraźnie pokonać 9 tys. USD jeżeli chce myśleć o dalszej aprecjacji i teście maksimów z października i listopada ubiegłego roku:

Bitcoin z szansą na 9 tys. USD jeszcze w czwartek. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin z szansą na 9 tys. USD jeszcze w czwartek. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin SV liderem spadków, kapitalizacja rynku kryptowalut spada poniżej 240 miliardów

Spekulacyjna zmienność na Bitcoin SV (BSV) nadal dominuje, tym razem ciągnąć notowania kryptowaluty w dół. Młodszy kuzyn BTC spada o ponad 11% i powraca poniżej poziomu 300 dolarów, a deprecjacja nie omija również pozostałych z 20 największych altcoinów. Silnie tracą również IOTA i Chainlink, a w związku z powszechnie obserwowaną deprecjacją kapitalizacja całego rynku osuwa się poniżej 240 miliardów dolarów, zostawiając w tyle dwumiesięczne maksima.

Pozostając przy samym BSV, który 14 stycznia umacniał się o 144% i rósł do poziomu niemal 460 dolarów, w tym tygodniu kryptowaluta znosi 50% całego ruchu wzrostowego i testuje 61,8% Fibo świecy popytowej. Jeżeli ta istotna z punktu widzenia technicznego strefa wsparcia zostaje wybita, wtedy token otwiera sobie drogę do testu wsparcia 240 dolarów, a następnie powrotu do poziomów sprzed spekulacyjnego rajdu pod pułapem 200 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara australijskiego AUD w górę po nocnych danych z Australii
Następny artykułSquare z nowym patentem dot. kryptowalut zrewolucjonizuje rynek
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here