Naga MarketsBitcoinKryptowaluta Bitcoin w trakcie wtorkowej sesji nieudolnie testowała poziom 8 tysięcy dolarów osuwając się o niemal 7% w skali całego dnia. Czwartek otwiera się również w okolicach tygodniowych minimów, a inwestorzy zadają sobie pytanie jak dalej zachowa się kurs BTC? Odpowiedzi szuka Tomasz Rozmus w porannym Crypto Flash.


Bitcoin traci, a razem z nim cały rynek kryptowalut. Kapitalizacja spada o 10 mld USD

Kurs BTC spadający w środę wywołał – jak to zazwyczaj bywa – reakcję łańcuchową i pociągnął za sobą również inne kryptowaluty. W ujęciu ostatnich 24 godzin najsilniej traci Bitcoin SV (który zyskiwał na doniesieniach związanych z Craigiem Wrightem), IOTA, Stellar oraz Cardano – w ich przypadku deprecjacja oscyluje w okolicach 10%:

rynek kryptowalut 23 maja
Największe kryptowaluty tracą razem z Bitcoinem. Coinpaprika.com

Patrząc na sam wykres Bitcoina w ujęciu czterogodzinnym widać, że po nieudolnych próbach powrotu nad strefę 8 tysięcy dolarów, doszło do silniejszej wyprzedaży. Notowania znalazły jednak krótkoterminowe wsparcie w okolicach 7600 dolarów (maksima z przedpołudnia 12 maja 2019 roku), które było już kilkukrotnie testowane. Jeżeli poziom zostanie wybity, wtedy kurs BTC otwiera sobie drogę do kolejnego psychologicznego wsparcia na wysokości 7 tysięcy dolarów.

kurss Bitcoina 23 maja
Bitcoin osuwa się, znajduje jednak krótkoterminowe wsparcie. Kurs BTC H4

Więcej na temat obecnej sytuacji Bitcoina oraz o najważniejszych wydarzeniach w Comparic24.tv w programie Crypto Flash:

  • Nie inwestujesz w kryptowaluty? Jesteś szaleńcem!
  • Bitcoin spada poniżej 8000usd – co dalej?
  • Dariusz Malacha – posiadanie tokena będzie powszechne jak posiadanie emiala
  • Winklevoss – inwestuj w kryptowaluty
  • Bitcoin to aktywo – musisz zapłacić podatek

Bitcoin aktywem, od którego płacisz podatki. Stanie z boku to jednak szaleństwo

Izraelski sąd stwierdził w tym tygodniu, że Bitcoin nie powinien być traktowany jako waluta, a aktywo inwestycyjne, w związku z tym od zysków na zmianach kursowych należy naliczyć podatek. Sprawa dotyczyła lokalnego przedsiębiorcy, który dokonał zakupów BTC w 2011 roku i dwa lata później odsprzedał je z zyskiem. Urząd skarbowy z Izraela uważał, że powinien zapłacić kilkaset tysięcy dolarów podatku od transakcji, inwestor posiadał jednak inne zdanie. Nie udało mu się jednak udowodnić przed sądem swoich racji, w efekcie czego musi zapłacić 830 tysięcy dolarów podatku od zysków.

Pomimo niejasnych ram prawnych dotyczących kryptowalut w różnych częściach świata oraz dużej zmienności, bracia Winklevoss uważają, że stanie z boku rynku cyfrowych aktywów jest bardziej „szalone” niż bezpośrednie zaangażowanie się w inwestycje BTC: “Uważamy, że Bitcoin lepiej pełni rolę złota niż samo złoto. Jeśli mamy rację, to z czasem kapitalizacja Bitcoina przewyższy kapitalizację złota wynoszącą około 7 miliardów dolarów.” tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here