Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Wtorkowa sesja dla notowań Bitcoina kończyła się nad poziomem minimów z drugiej połowy maja, gdzie przebiega istotna strefa wsparcia. Kurs BTC wcześniej testował jednak poziomy o kilkaset dolarów niższe tuż nad 7400 dolarów. W momencie gdy Bitcoin osuwa się w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji, inwestorzy spekulują jak daleko mogą dotrzeć spadki. W prognozach pojawia się nawet… 3000 dolarów.


Bitcoin napędza spadki na rynku kryptowalut na początku czerwca

Kurs BTC w trakcie pierwszych dni handlowych nowego tygodnia tracił łącznie 15%, osuwając się na kilkutygodniowe minima. Deprecjacja Bitcoina ciągnie za sobą również rynek altcoinów, na którym w przeciągu ostatniej doby najsilniej traci EOS (-5,5%) oraz Dash (3%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak zauważa Tomasz Rozmus z Tokeneo, obecna deprecjacja BTC spowodowała, że wśród inwestorów pojawiły się spekulacje na temat obszaru docelowego spadków kryptowaluty. Poziomy techniczne sugerują, że cena może osuwać się do 7 a następnie 6 tysięcy dolarów, jednak według największych pesymistów możliwa jest deprecjacja nawet do obszaru 3 tysięcy dolarów:

Bitcoin kurs BTC 5 czerwca
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC D1

Omówienie najważniejszych wydarzeń z rynku kryptowalutowego znajdziesz w porannym programie Crypto Flash telewizji Comparic24.tv:

  • Kryptowaluty – Warren Buffet polubił blockchain, czas na Bitcoina
  • Ofiary scamów żądają odszkodowań od EU
  • Twórca Trona zje lunch z Buffetem, na którym ma go przekonać do kryptowalut
  • Binance testuje stablecoina opartego o funta brytyjskiego

Bitcoin cierpi z powodu zbyt dużej zmienności?

Zdaniem amerykańskiego milionera, Stanleya Druckenmillera, największym problemem Bitcoina jest jego nadmierna zmienność, która chociaż może przyciągać inwestorów detalicznych, to odstrasza dużych graczy instytucjonalnych, najważniejszych dla płynności i wzrostu dojrzałości rynku. Jednocześnie menedżer funduszu hedgingowego nie wierzy w fundamentalną wartość BTC i zwraca uwagę, że obecnie jego cenę napędza głównie spekulacja.

– Nie sądzę, że jestem neandertalczykiem, jak to mnie ostatnio okrzyknięto kiedy powiedziałem, że nie chcę w ogóle posiadać Bitcoina. Nie mam zamiaru ani kupować, ani sprzedawać Bitcoina w żaden sposób, gdyż nadal nie uznaję jego fundamentalnej wartości – powiedział Druckenmiller.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here