Naga MarketsBitcoin spada do 7100 dolarów. Kurs BTC w grudniu tracił niemal 18%W trakcie listopada Bitcoin tracił niemal 18%, co było najsilniejszym jednomiesięcznym spadkiem od listopada roku ubiegłego. Na początku nowego miesiąca kurs BTC kontynuuje weekendowe spadki i testuje poziom nad 7100 dolarów, utrzymując się jednak w ryzach  lokalnej strefy wsparcia. Wolumeny rynkowe pozostają mocno wygaszone, a na rynku altcoinów widać mieszane reakcje i brak większej zmienności.


Bitcoin traci trzeci dzień z rzędu, sezonowość nie przemawia za BTC w grudniu?

Nowy miesiąc dla notowań Bitcoina zaczął się tak samo jak zakończył stary, czyli od spadków. Kurs BTC na luksemburskiej giełdzie Bitstamp chwilowo osuwał się poniżej 7200 dolarów, nadal utrzymuje się jednak na wysokości październikowego wsparcia, które blokuje silniejsza deprecjację. Dopóki najstarsza z kryptowalut znajduje się jednak pod linią trendu spadkowego rysowaną od czerwcowych maksimów, to presja podażowa powinna nadal się utrzymywać, szczególnie, że wolumeny handlowe ponownie są wyraźnie ograniczone.

Bitcoin spada w poniedziałek i traci 3. dzień z rzędu. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin spada w poniedziałek i traci 3. dzień z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Z ponad sześcioprocentowymi spadkami otwierał się również rynek kontraktów futures. W jego przypadku należy jednak pamiętać, że notowania nie są ciągłe (przerwa weekendowa), w efekcie czego doszło do korekty i zdyskontowania spadków, które miały miejsce w sobotę i w niedzielę.

Chociaż presja spadkowa na Bitcoinie się utrzymuje, to zdaniem Tomasza Rozmusa z Tokeneo rynek mógł osiągnąć swoje minima. W efekcie, jeżeli cena powróciłaby powyżej poziomu 8 tysięcy dolarów, wtedy teza ta zostałaby potwierdzona, otwierając szansę przed silniejszymi wzrostami:

„Najpierw Chiny, teraz Rosja mocno blokują Bitcoina. W ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy kilka bardzo „złych” informacji na rynku, które mogły spowodować jeszcze większą wyprzedaż jednak w ostatnim tygodniu kurs się podnosił. Czy fala złych informacji po spadku z tegorocznego szczytu o 50% jest przypadkowa. Czy ktoś chce uzyskać jeszcze gorszy sentyment? Złe informacje po bardzo długich spadkach, które nie wpływają już na kontynuację obniżania kursu mogą być oznaką, że rynek już osiągnął swoje minima. Jeżeli w tym tygodniu udałoby się wejść powyżej linii 8 tys. dolarów, potwierdzałoby to powyższe założenie” – komentował w programie Crypto Flash prezes Tokeneo.

Altcoiny: Kapitalizacja rynku wraca do 200 mld dolarów, Bitcoin SV traci najsilniej, Ethereum liderem wzrostów

O ile w przypadku czołowych altcoinów ciężko mówić o przegranych i wygranych z powodu niskiej zmienności, to najsilniej traci Bitcoin SV (1,1%), a najmocniej wartość swoją zwiększa token sieci Ethereum (2,1%). Na rynku widać jednak ślady weekendowych spadków, łączna kapitalizacja rynku kryptowalut spada bowiem ponownie w okolice okrągłej wartości 200 milairdów dolarów.

Na przestrzeni minionego tygodnia największą stopę zwrotu (dane z ostatnich 7 dni) generowały natomiast Monero, EOS i Cardano – w przypadku tych dwóch pierwszych inwestorzy mogli zyskać ponad 12%, natomiast w przypadku trzeciego około 10%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here