Naga MarketsBitcoin spada do 45 tys. dol. Kryptowaluty ether, dogecoin i litecoin idą w jego śladyNiedzielna wyprzedaż bitcoina (BTC) przelewa się na początek nowego tygodnia, a najstarsza kryptowaluta reagując na umocnienie dolara amerykańskiego spada do poziomu 45,1 tys. dol., najniższego od tygodnia. Za BTC spadają również inne kryptowaluty, a w ujęciu dobowym główne altcoiny tracą od 5 do nawet 12%: wśród nich znajduje się ether (ETH), binance coin (BNB), xrp (XRP0, dogecoin (DOGE), czy też litecoin (LTC).

Bitcoin traci w poniedziałek i testuje 50 EMA. BTC/USD jednak nadal w konsolidacji

Kilkuprocentowe spadki z początku tygodnia powodują, że notowania bitcoina ponownie w tym miesiącu próbują naruszać 50-dniową EMA, która zapewnia dynamiczne wsparcie od drugiej połowy lipca. BTC/USD narusza również 50% zniesienia trendu spadkowego z okresu maj-lipiec 2021, pozostaje jednak w zakresie półtoramiesięcznej konsolidacji ograniczanej przez pułapu 44 oraz 50 tys. dol.Głównym wsparciem pozostaje strefa lokalnych dołków z sierpnia i września i dopiero ich przełamanie będzie sygnałem, że niedźwiedzie szykują się do silniejszego ataku na rynku BTC.

Bitcoin na wykresie dziennym

Nie zmienia to jednak faktu, że deprecjacja BTC obserwowana od niedzieli przelała się na rynek altcoinów, na którym widać już silniejsze spadki.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether, dogecoin, litecoin oraz inne kryptowaluty mocniej w dół

Niedzielna deprecjacja bitcoina spowodowała, że spora część altcoinów domykała świece tygodniowe na czerwono, a stopy zwrot z ostatnich siedmiu dni plasują się na minusie. Przykładowo cardano (ADA) w skali ostatniego tygodnia osuwa się o 11%, w przeciągu tylko jednej doby tracąc ponad 8%.

Największy altcoin ether (ETH) oddają 6,6% i spada poniżej poziomu 3200 dol. W tym samym czasie binance coin (BNB) spada o 4,3% pod okrągły poziom 400 dol. XRP traci 8% swojej wartości i wraca poniżej progu jednego dolara, a dogecoin (DOGE) p ospadku o niemal 7% znowu testuje okolice 22 centów.

Sytuacja wygląda bardzo podobnie na rynku litecoina (LTC) oraz bitcoin cash (BCH), gdzie deprecjacja sięga 7-8% w ujęciu dobowym, a ceny plasują się kolejno na poziomie 167 oraz 582 dol.

Kryptowaluty zmiana wartości
Mapa cieplna rynku. Źródło: Coin360.com

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt akcje rekomendacje | gpw pko | kruk gpw | usdpln | eur usd | kurs korony norweskiej do złotówki | notowania sp500 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here