Naga MarketsBitcoin spada do 42 tys. dol. Kurs BTC/USD najniżej od 8 lutegoPo spadkowym weekendzie bitcoin (BTC) pogłębił w poniedziałek kilkumiesięczne minima i chwilowo osuwał się do poziomu 42 tys. dol., najniższego od ponad 3 miesięcy. Jednocześnie pierwszy raz od września ubiegłego roku najstarsza kryptowalutą testowała 200-okresową średnią ruchomą (EMA). Silna deprecjacja bitcoina pociągnęła za sobą cały rynek kryptowalut powodując, że kapitalizacja w weekend skurczyła się o 200 mld dol. wracając do poziomu 2 bln dol.

  • W przeciągu ostatniej doby bitcoin traci ponad 8%, a ether (ETH) niemal 11%
  • Poniedziałkowa korekta BTC chwilowo sięgała nawet 9%, jednak obecnie została zredukowana do około 3%. Bitcoin balansuje na wysokości poziomu 45 tys. dol.
  • Wyprzedaż została wywołana przez Elona Muska oraz spekulację, że Tesla mogłaby pozbyć się posiadanych w swoim bilansie bitcoinów

Bitcoin silniej w dół. Elon Musk (ponownie) winnym spadków BTC

Bitcoin spadł na trzymiesięczne minima w poniedziałek w następstwie sugestii szefa Tesli Elona Muska, że producent samochodów rozważa sprzedaż co najmniej części ze swoich udziałów w bitcoinach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Musk pobudził rynki kryptowalut swoim entuzjazmem dla tej klasy aktywów, ale ostatnio wzburzył handel, wydając się ochładzać bitcoina na rzecz dogecoina. Bitcoin spadł o ponad 9% w poniedziałek do poziomu zaledwie 42 185 dolarów, najniższego od 8 lutego, podczas gdy ether, powiązany z blockhainem Ethereum, spadł jeszcze bardziej do poziomu 3123,94 dolarów. Dogecoin spadł o prawie 7% do 0,48 USD, a wszystkie trzy są znacznie poniżej swoich ostatnich rekordów.

Bitcoin spada do nowego poziomu wsparcia, wybijając linię trendu i testują 200 EMA. Źródło: Tradingview.com

W środę Musk informował, że Tesla przestanie przyjmować bitcoina jako płatność, ze względu na obawy środowiskowe dotyczące zużycia energii przez największą kryptowalutę. Broniąc tej decyzji w niedzielę podczas twitterowej dyskusji zasugerował, że Tesla mogłaby sprzedać swoje własne udziały.

W odpowiedzi na wpis użytkownika @CryptoWhale, które stwierdził: “Bitcoinerzy będą policzkować się w przyszłym kwartale gdy dowiedzą się, że Tesla wyrzuciła resztę swoich udziałów w bitcoinie. Z taką ilością nienawiści, jaką dostaje Elon Musk, nie winiłbym go. Prezes Tesli odpisał natomiast krótkie „Rzeczywiście”, co rynek odebrał jako informację o możliwości upłynnienia BTC posiadanych przez spółkę.

invest

Nie jest jednak jasne, czy Musk potwierdzał sprzedaż, czy też odnosił się jedynie do faktu, że spotkał się z krytyką. Rynkom nowa niepewność jednak wystarczyła, aby doprowadzić do silniejszej wyprzedaży BTC.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether i dogecoin również w dół. Elon Musk dzieli i rządzi na rynku cyfrowych aktywów

Dogecoin również nie doszedł jeszcze do siebie po tym, jak Musk określił go mianem „przekrętu”, choć w zeszłym tygodniu podbił jego cenę mówiąc, że pracuje nad poprawą wydajności cyfrowego aktywa razem z deweloperami.

Jak na klasę aktywów, która notuje dynamiczne wzrosty – dogecoin wzrósł około stukrotnie, ether ponad czterokrotnie, a bitcoin zyskał 45% – ostatnie spadki wydają się zbyt silne, przez co coraz więcej osób zaczyna mówić o potencjalnym starcie rynku niedźwiedzia.

ETH i DOGE tracą razem z BTC. Źródło: Tradingview.com

– Nasze weekendowe transakcje nabrały tempa, a my patrzymy na kilka poważnych likwidacji przez giełdy. Zamykam krótką transakcję na bitcoinie i długą na etherze i przesuwam się na bok. Czuję, że kurz musi tu osiąść – powiedział John Weston z Pepperstone.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazypge kurs | notowania azoty | kurs lotosu | pkobp kurs | biomed lublin kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here