Naga MarketsBitcoin spada do 40 tys. dol., ether chwilowo poniżej 3 tys. Kryptowaluty w paniceBitcoin w poniedziałek tracił 9% wartości zamykając sesję na poziomie 43 tys. dol., a we wtorek w nocy pogłębiał spadki o kolejne 6,6% i ocierał się o psychologiczne wsparcie 40 tys. dol., reagując na narastającą rynkową niepewność wywołaną przez kryzys chińskiego dewelopera Evergrande. Test sierpniowych dołków na wykresie BTC/USD wywołał również silną wyprzedaż pozostałych kryptowalut.

  • Drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH/USD) traci w przeciągu doby 5,7% i testuje okolcie 3 tys. dol.
  • Cardano (ADA) kosztuje 2,1 dol., binance coin (BNB) spada do 362 dol., a xrp (XRP) do 93 centów
  • W tym samym czasie dogecoin (DOGE) traci 7,3% i kosztuje mniej niż 21 centów, a litecoin (LTC) oddaje 5% wartości i spada pod 160 dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin najtańszy od sierpnia. Kurs BTC/USD tracił ponad 7 tys. dol.

Bitcoin przedłuża swoje wyraźne straty we wtorek, spadając do najniższego poziomu od sierpnia, po tym jak globalna wyprzedaż bardziej ryzykownych aktywów sprowadziła ogólną wartość rynku kryptowalut z powrotem poniżej 2 bilionów dolarów.Największa cyfrowa moneta spadała aż o 7,6% do 40 237 dolarów w okolicach 2 w nocy, po czym zniwelowała część deprecjacji i obecnie osuwa się o 0,7%, testując poziom 42 734 dol. Spadki mocniej odrzucały jednak ważną strefę wsparcia: 38,2% zniesienia Fibonacciego, średnią ruchomą 200 EMA oraz dolne ograniczenie wzrostowej chmury Ichimoku.

Bitcoin i chmura Ichimoku
Bitcoin dynamicznie tracił dwa dni z rzędu, we wtorek odrzuca jednak test poziomu 40 tys. dol.

Wirtualne waluty zostały dotknięte przez obawy o zarażenie kryzysem płynności w China Evergrande Group, który jest obecnie najbardziej zadłużonym deweloperem na świecie. Globalny odwrót od akcji nieco osłabł we wtorek w trakcie sesji azjatyckiej, choć problemy Evergrande i zbliżające się posiedzenie Rezerwy Federalnej pozostają potencjalnymi czynnikami wywołującymi zmienność.

– Bitcoin i etjer wpadają w wir ryzyka, które narasta od końca zeszłego tygodnia – powiedział Adam Reynolds, dyrektor naczelny Azji i Pacyfiku w Saxo Capital Markets Pte. Spodziewa się on, że „nadejdzie więcej likwidacji długich pozycji”.

Około 1,4 miliarda dolarów pozycji na rynku kryptowalut zostało zlikwidowanych w przeciągu 24 godzin, według danych z Bybt.com. Dzieje się tak, gdy lewarowane pozycje są zamykane przez giełdy z powodu niespełnienia wymagań dotyczących depozytu zabezpieczającego.

– Obawy o chiński rynek nieruchomości i obawy, że Fed może wstrzymać niektóre z bodźców monetarnych są głównymi czynnikami rynkowej niepewności – powiedział Dan Raju, dyrektor generalny brokera online Tradier.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny również silnie w dół. Tracą ether, cardano oraz dogecoin

Drugi co do wielkości token ether był notowany chwilowo poniżej poziomu 3 tys. dol., podobnie jednak jak bitcoin dynamicznie odbijał od sierpniowych dołków. W tym momencie notowania ETH/USD nieznacznie zyskują i utrzymują się nad strefą wsparcia wyznaczaną przez maksima czerwcowe:

invest
Ethereum spadało poniżej 3000 dolarów
Ether nurkował chwilowo poniżej 3 tys. dol., udało mu się jednak odrobić wtorkowe straty

W tym samym czasie tokeny sieci Cardano, Solana, Polkadot i Dogecoin również mocniej spadały, zgodnie z danymi Coinpaprika. Wszystkie notowane były na lokalnych kilkutygodniowych lub miesięcznych dołkach, a szeroka wyprzedaż rynku spowodowała, że łączna kapitalizacja całego ekosystemu kurczy się o 6% i spada poniżej pułapu 2 bilionów dol.

Dogecoin (DOGE), dwa dni z rzędu napiera na ważne psychologiczne wsparcie 20 centów, które ostatni raz były testowane półtora miesiąca temu. Jego wybicie otworzyłoby drogę do lipcowych dołków na wysokości poziomu 16 centów.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here