Naga MarketsBitcoin spada czwartą sesję z rzędu. Kurs BTC nie potrafi pokonać lokalnych oporówCzwarta sesja spadkowa Bitcoina z rzędu pokazuje, że ten ma spory problem z przebiciem lokalnych oporów, a tym bardziej podejściem w okolice wyższych poziomów cenowych. Po piątkowym teście okolic 7800 dolarów, kurs BTC powrócił do spadków i we wtorek osuwa się czwarty dzień z rzędu. Notowania co prawda w ryzach nadal trzymają dołki październikowe, jednak przy ponownym braku obrotów niespodziewane, silniejsze osunięcie i powrót do 6500 dolarów nie mogą być wykluczone.


Bitcoin kręci się w miejscu bez wyraźniejszego kierunku

Z jednej strony kurs BTC traci niemal połowę wartości od tegorocznych maksimów, z drugiej strony od początku roku nadal znajduje się na sporym plusie, którego mogłaby mu pozazdrościć niejedna tradycyjna klasa aktywów. Dla inwestorów kryptowalutowych jest to jednak marne pocieszenie, gdyż Ci oczekują wybicia poziomu 8 tysięcy dolarów, a następnie powrotu w okolice psychologicznego oporu 10 tysięcy dolarów.

Obecne zachowanie ceny pokazuje, że w najbliższym czasie realizacja takiego scenariusza może być co najmniej utrudniona, a na rynku zdecydowanie przeważa podaż. Brak zdecydowania i niepewność co do przyszłych kursów objawia się ponownie spadkiem wolumenów, a niski obrót to zawsze dodatkowe ryzyko wystąpienia niespodziewanych i chaotycznych ruchów w górę lub w dół.

Bitcoin kurs BTC 03.12
Bitcoin traci czwartą sesję z rzędu i testuje lokalne wsparcie. Źródło: Tradingview.com

Na szerokim rynku sytuacja nie ulega większej zmianie od wczoraj, a łączna kapitalizacja wszystkich kryptowalut znajdujących się w obiegu utrzymuje się nad poziomem 200 miliardów dolarów. Dominacja Bitcoina również trzyma się kilkumiesięcznych szczytów nad poziomem 65%.

Monero liderem ostatniej doby, Stellar traci najsilniej na rynku altcoinów

W czołówce 20 największych altcoinów nastroje są mocno podzielone. Wśród wzrostowiczów dominuje Monero rosnąc o ponad 3%, a w ostatniej dobie swoją wartość zwiększają również IOTA (o 1,7%) oraz Bitcoin Cash dodając do wartości skromny 1%.

Na rynku przeważa co prawda kolor czerwony, deprecjacja nie jest jednak silna. Liderami spadków są Stellera tracący 1,6% oraz Bitcoin SV osuwające się o 1,3%, na rynku widać jednak ogólną stabilizację, czy też raczej brak zdecydowania.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here