Naga MarketsPo trwających od połowy grudnia 2017 roku spadkach, od marca 2020 r. znów obserwujemy wzrost notowań Bitcoina. W tym czasie cena BTC podskoczyła o 38 150 dolarów, co stanowiło ponad 990 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było w pewnym momencie aż 42 000 dolarów. Na przestrzeni ostatnich dni pojawiła się jednak całkiem silna reakcja podażowa i obecnie cena BTC oscyluje w okolicy 36 000 dolarów.

  • Cena Bitcoina wzrosła do 42 tys. USD, po czym spadła do nieco ponad 30 tys. USD
  • W ciągu ostatnich godzin cena BTC wzrosła o 6 tys. dolarów

Cena BTC wzrośnie do 400 tys. dolarów 

Scott Minerd, globalny dyrektor inwestycyjny w Guggenheim Investments, który zdecydował się na zakup BTC w listopadzie i grudniu minionego roku przyznał Bloombergowi, że biorąc pod uwagę niedobór Bitcoinów i poprzednie fazy wzrostu, cena kryptowaluty może wzrosnąć nawet do 400 tysięcy dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo tak optymistycznych prognoz, uważa on, że w perspektywie krótkoterminowej nadszedł czas, by “zdjąć trochę pieniędzy ze stołu”.

Mowa tu oczywiście o częściowej realizacji zysków, która z pewnością przyczyniła się do niedawnego spadku notowań BTC. Wzrosty, które obserwowaliśmy od połowy marca 2020 r. sprawiły bowiem, że nawet osoby, które zakupiły BTC na samym szczycie hossy z 2017 r. mogły cieszyć się stopą zwrotu przekraczającą 113 proc.

Warto w tym miejscu zwrócić jednak uwagę, że korekty rzędu 20 proc. nie są na notowaniach BTC niczym nadzwyczajnym. W samym tylko roku 2017 Bitcoin aż 10-krotnie zaliczał bowiem korekty w przedziale od 15 proc. do ponad 40 proc. nim osiągnął szczyt na poziomie 19 666 dolarów.

Licząc zaś od dołków z połowy marca 2020 r., notowania BTC zaliczyły podobnej wielkości korekty już 9-krotnie. Obecny spadek nie jest więc niczym, co powinno kogokolwiek dziwić. Jest on jednak z pewnością bardziej spektakularny, gdyż nominalnie mówimy tu o deprecjacji wynoszącej ponad 11 700 USD. Pod względem procentowym nie jest to jednak coś, co w jakikolwiek sposób wykraczałoby poza standardowe odchylenia korekt na tym rynku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBailey (BoE): ujemne stopy to „kontrowersyjny” pomysł. GBP w górę
Następny artykułCena ropy nadal w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here