Naga MarketsBitcoin spada, ale dane pokazują, że HODLerzy zaczynają akumulować BTCBitcoin w szczytowym momencie tego roku kosztowało ponad 64 000 USD. Obecnie cena BTC jest o połowę niższa. Jednakże, według danych Glassnode, długoterminowi inwestorzy ponownie zaczynają akumulować kryptowaluty, co może wskazywać, że najgorszy wstrząs już minął.

Dane on-chain wskazują na pozytywną perspektywę dla bitcoina (BTC)

W wyniku krachu na rynku kryptowalut, najbardziej ucierpieli inwestorzy krótkoterminowi. Z kolei długoterminowi HODLerzy zaczęli ponownie akumulować, co stanowi dobry znak dla dalszego rozwoju akcji cenowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak widać na powyższym wykresie, podaż u długoterminowych posiadaczy BTC zaczęła rosnąć po okresie dystrybucji, który miał miejsce, gdy cena wzrosła z 10 000 USD do 64 000 USD. Ta rosnąca liczba wskazuje, że „podaż HODLerów znajduje się obecnie w silnym trendzie wzrostowym” i jest podobna do trendu obserwowanego podczas „końcówki 2017 r. i początku 2018 r.”

Ten fraktal opisuje punkt zwrotny, w którym HODLerzy przestają wydawać, zaczynają ponownie akumulować i trzymać to, co jest obecnie uważane za tanie monety – uważa Glassnode.

Kolejne bycze przesłanki można znaleźć w fakcie, że ilość BTC obecnie posiadanych przez HODLerów jest o 2,3 miliona większa niż w szczycie 2017 roku, co wskazuje, że w długim terminie spodziewają się oni wzrostów.

Ostatnią wskazówkę, że rynek może obecnie konsolidować w ramach przygotowań do kolejnego ruchu w górę, można znaleźć patrząc na zmianę podaży płynnej i niepłynnej BTC w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

invest

Jak widać na powyższym wykresie, 160 700 BTC przeszło ze stanu niepłynnego z powrotem do obiegu w maju, co stanowi zaledwie 22% całkowitej podaży, która przeszła ze stanu płynnego do niepłynnego od marca 2020 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Oznacza to, że 78% BTC nabytych od tego czasu pozostaje niewydanych wskazując na ogólną pozytywną perspektywę dla długoterminowych posiadaczy BTC.

Dane on-chain wskazują zatem na potencjał do pozytywnego rozwoju wydarzeń dla rynku kryptowalut. Jednakże, istnieją także inne nieprzewidywalne czynniki, jak choćby tweety wpływowych osób, czy pogłoski o regulacjach które mogą odcisnąć piętno na wycenie cyfrowych aktywów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here