Naga MarketsNiedziela, 23 maja 2021 roku, jest szóstą z rzędu, podczas której notowania bitcoina notują spadki. Para BTC/USD osuwa się na giełdzie Bitstamp o niemal 14%, oddając nominalnie prawie 5200 dolarów swojej wartości i ustanawiając dzienne minimum na poziomie 31,1 tys. dol. Obok silnej wyprzedaży z 19 maja, jest to test najniższego poziomu cenowego od końca stycznia. W ślad za bitcoinem podążają również pozostałe kryptowaluty: w przeciągu ostatniej doby wartość całego rynku kurzy się do poziomu 1,2 bln dol.

  • Kapitalizacja cyfrowych aktywów spada już o 1,6 bln dol. z kwietniowego szczytu w okolicach 2,8 bln dol.
  • Obok BTC silnie tracą ether (ETH), dogecoin (DOGE0 oraz binance coin (BNB), które w ujęciu dobowym oddają od 20 do niemal 30% swojej wartości
  • Od historycznych maksimów BTC traci ponad 50%, a od początku roku zyskuje już jedynie 12,3%
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na głównej stronie Comparic.pl.

Bitcoin (znowu) traci w niedzielę. Weekendowa wyprzedaż BTC ciągle się powtarza

W weekend, gdy aktywność inwestorów na największych giełdach spada, a na rynku brakuje płynności, miejsce mają w ostatnich tygodniach i miesiącach bardzo silne ruchy – zazwyczaj spadkowe. Potwierdzeniem tego schematu jest niedziela 23 maja, która jest szóstą z rzędu, podczas której bitcoin traci.

Te artykuły również Cię zainteresują
BTC/USD tym samym rozszerza korektę spadkową rozpoczętą w okolicach poziomu 60 tys. dol. w pierwszej części miesiąca i powraca w okolice poziomu 31 tys. dol. W momencie przygotowywania tego tekstu nieznacznie koryguje i kosztuje 32,3 tys. dol.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Od strony technicznej najbliższe wsparcie to poziom 30 tys. dol. pokrywający się z dołkami z drugiej połowy stycznia. Opór stanowi obecnie natomiast strefa 43 tys. dol. (dołki z końcówki lutego) w połączeniu z 200-okresową średnią ruchomą (poniżej której bitcoin porusza się pierwszy raz od października ub.r.).

Weekendy mają tendencję do bycia szczególnie zmiennymi dla aktywów kryptowalutowych, które w przeciwieństwie do większości tradycyjnych instrumentów handlują przez całą dobę każdego dnia tygodnia. Rynek jest rozdrobniony i dzieli się na wiele giełd na całym świecie, co zmniejsza automatycznie płynność poszczególnych z nich, w porównaniu do zcentralizowanych ośrodków handlowych.

Kryptowaluty ponownie na czerwono. ETH, DOGE i BNB mocno w dół

Jak widać na poniższej mapie cieplnej, na całym rynku cyfrowych aktywów w niedzielę dominują spadki. Ether (ETH) oddaje niemal 20% wartości i spada do poziomu 1730 dol., testując 200-okresową średnią ruchomą. Dogecoin (DOGE) spada o 19% i kosztuje 27 centów, gdy binance coin (BNB) traci 24%, pokonuje wsparcie na wysokości 280 dolarów (pokrywające się z 200 EMA), wyznacza dołki na poziomie 210 dol. i testuje poziomy z marca.

Spadki na rynku kryptowalut. Źródło: Coin360.com

Miara zmienności implikowanej na bitcoin porównywalna do wskaźnika VIX amerykańskiego rynku akcji znajduje się powyżej 130, więcej niż wersja giełdowa kiedykolwiek osiągnęła w ciągu 30 lat. Trzydziestodniowa historyczna zmienność w tym monecie wynosi około 100, około siedem razy więcej niż S&P 500 i przewyższa porównywalną miarę w kontraktach terminowych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ciech | lotos cena akcji | kurs wp | kurs dolara usd | bitcoin wiadomosci | lew bułgarski kurs | develia akcje |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWig20 zyskał w ubiegłym tygodniu 2,21%. Spora zmienność na rynkach
Następny artykułStrategia PSV: Poniedziałkowy setup na DAX, czy coś uległo zmianie?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here