Naga MarketsBitcoin spada 3. dzień z rzędu. Kurs BTC reaguje na nowe regulacje w Hong KonguW trakcie poniedziałkowej sesji Bitcoin traci około 1% i testuje pozom 13 430 dolarów, spadając trzecią sesję z rzędu. Deprecjacja ma być po części reakcją na doniesienia napływające w godzinach porannych z Hong Kongu, gdzie lokalna komisja nadzoru finansowego (SFC) chce, żeby wszystkie platformy do handlu kryptowalutami były regulowane i transparentne.

  • SFC wprowadzał przepisy kryptowalutowe już w zeszłym roku, do tej pory nie dotyczyły jednak tokenów takich jak Bitcoin, a aktywów oficjalnie klasyfikowanych jako instrumenty finansowe lub kontrakty terminowe
  • W przeciągu ostatnich 24 godzin na rynku kryptowalut dominuje kolor czerwony: Chainlink traci niemal 12%, TRON, Bitcoin Chash i Bitcoin SV około 9%, a Ethereum wraz z Litecoinem ponad 6%
  • W efekcie kapitalizacja całego rynku silnie spada, tracąc 3,6% i wracając poniżej pułapu 400 miliardów dolarów

Bitcoin oddaje 500 dolarów w przeciągu 3 dni. Kurs BTC odsuwa się od 14 tys. dol.

Podobnie jak w maju 2019 roku, poziom 14 tysięcy dolarów zadziałał na Bitcoina jak bardzo silna strefa oporu, powodując korektę spadkową. Ta co prawda na razie nie jest równie dynamiczna jak w ubiegłym roku, jednak kurs BTC od początku weekend traci około 500 dolarów i osuwa się od psychologicznej bariery o około 500-600 dolarów.

W tym momencie kluczowymi dla utrzymania obecnych poziomów cenowych będą dwa poziomy: wsparcie na wysokości 13 tysięcy dolarów oraz maksima z sierpnia wypadające na wysokości 12,5 tys. dolarów.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Wyprzedaż na rynku Bitcoina jak na razie jest mocno ograniczona, wpływa jednak bardzo negatywnie na silne ruchy spadkowe na rynku altcoinów, które w przeciągu ostatniej doby mocniej się osuwały.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin Cash i SV testują poziomy sprzed miesiąca. ETH wybija ważną średnią kroczącą

Liderem deprecjacji w przeciągu ostatnich 24 godzin jest niezaprzeczalnie Chainlink, którego wartość kurczy się o 12%. Bardzo mocno spadają również TRON, BCH i BSV, których wartość testuje miesięczne minima.

Z kolei drugi pod względem kapitalizacji Ether (ETH), testuje w poniedziałek poziom 370 dolarów i wybija 50-okresową średnią ruchomą, nad którą utrzymywał się od miesiąca. Tę samą średnią testuje Litecoin, który co prawda jeszcze jej nie wybił, ale jest najtańszy od 21 października, kiedy na rynku obserwowano kilkunastoprocentowe wzrosty.

O skali wyprzedaży na szerokim rynku cyfrowych aktywów świadczy między innymi poniższa mapa cieplna, która została zdominowana przez kolor czerowny:

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJSW odbija się najmocniej. Allegro ponownie z największym wpływem na WIG20
Następny artykułGrupa INC rozpoczyna współpracę z DeGenerals
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here