Naga MarketsBitcoin spada 3. dzień z rzędu. Kurs BTC nadal utrzymuje ważne wsparcieW trakcie czwartkowej sesji bitcoin wyznaczał sesyjne minima poniżej poziomu 34 tys. dol., okrągłe wsparcie wraz z lokalnymi dołkami utrzymują jednak cenę w ryzach. Kurs BTC osuwa się dzisiaj o ponad 800 dol. (-2,3%) testując dolne ograniczenie trwającej niemal od początku roku konsolidacji. Strefę wspiera dodatkowo średnia krocząca z 20 ostatnich sesji. W ujęciu dobowym traci również ether, który po ustanowieniu w połowie tygodnia historycznych szczytów cofa się o 3,4% w okolice poziomu 1300 dol.

  • W gronie 20 największych kryptowalut najlepiej radzą sobie Polkadot oraz Chainlink rosnące kolejno o 6% oraz 1,24%.
  • Po stronie spadkowiczów wyróżniają się natomiast Litecoin, Bitcoin Cash, Monero i Bitcoin SV, których zakres spadków oscyluje pomiędzy 3,5% oraz 5,2%
  • W efekcie łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego również się kurczy i ponownie spada poniżej pułapu 1 biliona dolarów

Bitcoin walczy (nieskutecznie) ze wsparciem

Poziom 34 tys. dol. testowany jest wraz z 20 EMA drugi dzień z rzędu i podobnie jak przy silniejszych spadkach z 11-13 stycznia ponownie blokuje niedźwiedzie przed rozpoczęciem silniejszej wyprzedaży. Gdyby jednak strefę udało się ostatecznie wyłamać, wtedy najprawdopodobniej nic nie zablokuje spadku w kierunku psychologicznego poziomu 30 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dopóki jednak wsparcie pozostaje w grze, kurs BTC porusza się w konsolidacji. W związku z tym bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest odbicie od jej dolnej bandy i powrót w okolice strefy 40-42 tys. dol., czyli górnego ograniczenia ruchu bocznego oraz historycznych maksimów testowanych w pierwszej części miesiąca.

Bitcoin traci trzecią sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Obecnie kurs BTC znajduje się na ścieżce w kierunku zamknięcia drugiego spadkowego tygodnia, co byłoby pierwszą tego typu serią od października. Należy jednak uczciwie zaznaczyć, że ówczesna korekta rozpoczęła trwający kolejne siedem tygodni rajd.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether koryguje mocniej po teście historycznych maksimów

Po tym jak we wtorek kurs ETH testował poziom 1440 dol. ustanawiając nowe ATH i w środę utrzymując się w okolicach tego poziomu, czwartek przynosi silniejszą wyprzedaż o niemal 5,5% i spadek w okolice poziomu 1300 dolarów.

Ether cały czas korzysta jednak ze strefy wsparcia, którą wyznaczała sesja z 10 stycznia (dotychczasowe tegoroczne szczyty). Dopiero pokonanie tego zakresu i wyraźne wybicie wsparcia 1300 dolarów będzie sygnałem do mocniejszych osunić i ruchu m.in. w kierunku średniej ruchomej na wysokości 1150 dol., a następnie do okrągłego poziomu tysiąca dol.

Ether koryguje w czwartek. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin system | biomed lub akcje | dax futures notowania | ceny kryptowalut | theppro | sp500 indeks |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCD Projekt z pozytywnym wpływem na indeks podczas środowej sesji
Następny artykułING BSK: Wstępna kwota odpisów związanych z kredytami w CHF to ok. 250 mln zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here