Naga MarketsDyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, ogłosił zakończenie kolejnego zakupu BTC o wartości miliarda dolarów. Aby zmaksymalizować swoje zasoby bitcoina, firma zakupiła dodatkowe 19 452 wirtualnych monet za cenę około 1,026 miliarda dolarów. Notowania najpopularniejszej kryptowalut spadają drugą sesję z rzędu wyrysowując w piątek nowe lokalne minimum na poziomie 44 151 USD.

  • Saylor potwierdził bycze stanowisko MicroStrategy w kontekście głównej kryptowaluty
  • Firma posiada obecnie ponad 90 000 bitcoinów. BTC może służyć jako niezawodny magazyn wartości
  • Bitcoin może wzrosnąć nawet 100 lub 1000-krotnie, twierdzi dyrektor MicroStrategy

MicroStrategy kupiło dodatkowe 19 452 bitcoiny za 1,026 miliarda dolarów

MicroStrategy kupiło dodatkowe 19 452 bitcoiny za 1,026 miliarda dolarów w gotówce po średniej cenie 52 765 dolarów za bitcoina. Od 24.02.2021 mamy 90.531 bitcoinów zakupionych za 2,171 miliarda dolarów po średniej cenie 23.985 dolarów za monetę – oświadczył Saylor.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż firma wydała około 2,17 miliarda dolarów na swoje zasoby BTC, majątek firmy wyrażony w BTC jest teraz wart około 4 miliarda dolarów, biorąc pod uwagę cenę wirtualnej monety wynoszącą 46 000 USD.

W oświadczeniu na stronie firmy, Saylor potwierdził bycze stanowisko MicroStrategy w kontekście głównej kryptowaluty i potwierdza plany zakupu jeszcze większej ilości BTC.

Firma posiada obecnie ponad 90 000 bitcoinów. Potwierdzamy nasze przekonanie, że bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, może służyć jako niezawodny magazyn wartości. Będziemy nadal realizować naszą strategię pozyskiwania BTC z nadwyżki gotówki i możemy od czasu do czasu, w zależności od warunków rynkowych, emitować dłużne lub kapitałowe papiery wartościowe w ramach transakcji pozyskiwania kapitału w celu wykorzystania wpływów na zakup dodatkowych monet – napisał dyrektor MicroStrategy.

Chociaż Bitcoin w ostatnich sesjach boryka się z dużym spadkiem cen, Saylor powiedział niedawno, że wierzy w długoterminowy trend wzrostowy, a ostatnia zmienność aktywów jest nieistotna w szerszej perspektywie.

Zmienność nie ma znaczenia. Ludzie, którzy studiują zniesienia Fibonacciego głoszą z niesamowitym przekonaniem, że nadchodzi korekta rzędu 60% lub 80%. Jednak przeoczają kluczową fundamentalną kwestię, która polega na tym, że bitcoin jest cyfrową siecią monetarną i jeśli wystarczająca liczba ludzi z pieniędzmi i władzą zdecydują się ją przyjąć, może wzrosnąć nawet 100 lub 1000-krotnie. Nikt na świecie nie może nic zrobić, aby to zatrzymać – podsumował Saylor.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) spada drugą sesję z rzędu

Notowania BTC/USD po wzroście do poziomu 58 354 USD kontynuują korektę. Od szczytu kurs spadł o ponad 19% i w piątek oscyluje w okolicach 46 500 USD. Dalszy spadek ceny może doprowadzić do ponownego testu ważnego poziomu wsparcia 42 000 USD. Dopiero spadek poniżej mógłby chwilowo wyhamować presję popytu. Z drugiej strony powrót powyżej okrągłego poziomu oporu 50 000 USD otworzyłoby drogę w kierunku historycznego szczytu 58 354 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs.dolara | indeks s&p 500 | kurs ropy | kurs kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here