Naga Marketshitler bitcoinWedług US House Financial Services Committee specyfika kryptowaluty bitcoin pozwala neonazistom i terrorystom na finansowanie swojej działalności. Krótko mówiąc: bitcoiniarze, wydało się!

W środę amerykański Komitet ds. Usług Finansowych przeprowadził przesłuchanie publiczne, podczas którego jego członkowie poruszali tematy dot. kryptowalut. Bohaterem dnia został kongresman Brad Sherman z Kalifornii, który objawił światu ukrytą prawdę. Kryptowaluty pozwalają terrorystom finansować ich operacje w USA. Nie tylko ta grupa “złoli” korzysta z dobrodziejstw blockchaina. „Jeśli to działa w przypadku Hamasu, zadziała także w przypadku nazistów” – dodał polityk.

Bitcoin w służbie nowej III Rzeszy

Takie same obawy ma Jared Maples, dyrektor ds. bezpieczeństwa w New Jersey, a także Ren Miller, ekspert ds. finansów w Congressional Research Service. Maples zauważył, że Hamas korzysta z coinów ze względu na to, że pozwalają wykonywać prywatne transfery środków.

Inni członkowie Izby poczynili podobne uwagi, zwracając uwagę na ponoć liczne, znane przypadki używania kryptowalut przez neonazistowskie organizacje, które zbierają datki w BTC. Jako przykład podano Stormfront, witrynę, która pozwala na płacenie takich darowizn.

Chociaż członkowie Komitetu zgodzili się, że ważne jest zwalczanie takich grup terrorystycznych i neonazistowskich, ale zwracają też uwagę na prywatność użytkowników kryptowalut, którzy nie mają nic wspólnego z takimi grupami.

Jak dotąd najskuteczniejszym sposobem działania przeciwko grupom nazistowskim w USA było odcięcie ich od wszelkiego finansowania. Blokowano im np. dostęp do PayPala. Przy kryptowalutach jest to trudniejsze.

Kongresman Brad Sherman

Po części politycy USA mają rację, choć zapominają, że by zamienić potem BTC za dolary konieczna jest rejestracja na giełdach kryptowalut. Tam zaś należy podać swoje dane osobowe, więc władze mogą mieć kontrolę nad tego typu transferami pieniężnymi. Dlatego na tym rynku konieczne są mądre regulacje, a nie samo zwalczanie cyfrowych walut i wtrącanie ich do darnetu.

Sam Sherman to zaś przykład polityka, który uparcie walczy z cyfrowymi walutami, ale nie do końca chyba je rozumie. Uważa wręcz, że bitcoin może w przyszłości zniszczyć dominację dolara na świecie. Dlatego domaga się zakazu BTC. Jest też bardzo krytyczny w stosunku do Libry Facebooka.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here