Naga MarketsBitcoin skrytykowany przez Edwarda Snowdena. „Jest do bani”
Edward Joseph Snowden podczas konferencji Priv8

Słynny amerykański demaskator Edward Snowden skrytykował bitcoina za brak prywatności transakcji podczas wystąpienia w trakcie konferencji dotyczącej cyfrowego bezpieczeństwa Priv8, którego gospodarzem był projekt kryptowalutowy Orchid: „Bitcoin jest do bani pod wieloma względami, między innymi takimi jak prywatność finansowa”, powiedział były pracownik CIA.

  • Snowden uważa, że prywatność daje ludziom prawo do “myślenia inaczej”.
  • W swoim wywodzie odnosił się wielokrotnie do znaczenia prywatności jako podstawowego prawa wolności człowieka
  • Swoje wystąpienie podsumował stwierdzeniem: „Nie staraj się być bezpiecznym, bądź wolnym”

Bitcoin jest do bani pod wieloma względami, uważa Edward Snowden

Edward Joseph Snowden, to urodzony w USA w latach 80-tych ubiegłego wieku demaskator i były pracownik CIA, który zasłynął z ujawnienia kilkuset tysięcy poufnych i ściśle tajnych dokumentów należących do NSA (wewnętrznej agencji wywiadowczej w Stanach Zjednoczonych). Od tego czasu ścigany jest przez amerykańskie służby od 2013 roku korzysta jednak z rosyjskiego Azylu, a od 2020 z prawa do stałego pobytu na terenie kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wypowiedź Snowndena podczas Priv8 nie jest pierwszą, kiedy były agent CIA krytykuje tak zwaną „pseudonimowość” (czyli pseudo-anonimowość) bitcoina. Kilka lat wcześniej dzielił się swoją opinią sugerując, że BTC nie zapewnia użytkownikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, który dostępny jest jego zdaniem na przykład w Zcash (ZEC)

Bitcoin jest do bani pod wieloma względami, między innymi takimi jak prywatność finansowa – komentował Edward Snowded w trakcie swojego ostatniego wystąpienia.

Podczas wystąpienia krytykował również Internet w obecnej formie twierdząc, że odzwierciedla zepsute społeczeństwo:

– Instytucje rywalizują z jednostkami, podczas gdy jednostki rywalizują między sobą. Wszystko jest dla przyjemności, dla tego błyszczącego momentu, aby zostawić za sobą ten błyszczący piekielny krajobraz, aby przyciągnąć uwagę tych, na których nam zależy. Jesteśmy stawiani przeciwko sobie w festiwalu talentów. Płacimy za możliwość rywalizowania w konkursie, którego nie da się wygrać. Społeczeństwo nie może wygrać z rządami – tłumaczył Snowden.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut prognozy | kurs polskiego złotego | orlen cena akcji | złoty kurs | nasdaq spółki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here