Naga MarketsIle kosztują kryptowaluty bitcoin, ethereum, dogecoin i shiba inu w poniedziałek?Najstarsza z kryptowalut, bitcoin (BTC), rozpoczyna nowy tydzień od półtoraprocentowych wzrostów wykorzystując m.in. słabość dolar amerykańskiego i testując dzienne maksima nad poziomem 62 tys. dol. Jeżeli chodzi o pozostałe kryptowaluty to optymizm jest umiarkowany, a na przestrzeni ubiegłego tygodnia najlepiej radziły sobie ethereum (ETH), solana (SOL), dogecoin (DOGE), shiba inu (SHIB) oraz terra (LUNA).

  • Bitcoin w ubiegłym tygodniu testował historyczne maksima powyżej poziomu 67 tys. dol., od tego momentu koryguje jednak o niemal 8%
  • W ujęciu siedmiodniowym najwyższe stopy zwrotu generowały kryptowaluty shiba inu (SHIB) zyskując 39% oraz solana (SOL) dodając do swojej wartości 29%
  • Łączna kapitalizacja ekosystemu cyfrowych aktywów utrzymuje się na poziomie 2,6 bln dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ethereum ze skromnym zyskiem, shiba inu i dogecoin mocniej w górę

Na przestrzeni minionego tygodnia części kryptowalut udało się wygenerować wyższe stopy zwrotu i utrzymać co najmniej część zysków pomimo korekty obserwowanej w drugiej jego części, między innymi w weekend.Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta ethereum (ETH) zyskiwała ostatecznie 6,5%, a w poniedziałek kosztuje 4119,65 dol. Niemal trzydzieści procent więcej niż na początku ubiegłego tygodnia warta jest natomiast solana (SOL), utrzymująca się nad poziomem 207 dolarów.

O 12,05% rośnie dogecoin (DOGE), za którego zapłacić należy obecnie niemal 27 centów, a liderem tygodniowych wzrostów jest inny petcoin, a mianowicie shiba inu (SHIB). Za sprawą tygodniowego umocnienia o 37,7% testuje obecnie poziom 0,00003887 dol.

Ile kosztują kryptowaluty bitcoin, ethereum, dogecoin i shiba inu w poniedziałek?
Shiba ma za sobą dynamiczne wzrosty po wybiciu formacji flagi na wykresie dziennym. Do realizacji jej mierzonego zasięgu nadal jednak sporo brakuje

W gronie 20 największych kryptowalut na wyróżnienie zasługuje również terra (LUNA), która rosła o 15,3% w ujęciu siedmiodniowym i obecnie kosztuje 42,71 dol., zgodnie z danymi portalu Coinpaprika.

Zonda

Czy bitcoinowi może grozić korekta?

Bitcoin (BTC) borykał się pod koniec ubiegłego tygodnia z silną presją sprzedażową, podczas gdy byki próbują utrzymać psychologiczny poziom 60 tys. dol., jako nowego wsparcie. Niektórzy analitycy uważają, że BTC może wejść w korektę, ponieważ traderzy księgują zyski po udanym uruchomieniu funduszu Bitcoin ETF w zeszłym tygodniu.

W przeszłości, uruchomienie kontraktów terminowych na bitcoina przez Chicago Mercantile Exchange 18 grudnia 2017 r. zakończyło silną passę byków i oznaczało początek wieloletniego rynku niedźwiedzia. Podobny krach o mniejszej skali zaobserwowano po IPO Coinbase (COIN) 4 kwietnia 2021 roku. Sugeruje to, że stare porzekadło “kupuj plotki, sprzedawaj fakty” może powtórzyć się po raz kolejny.

Ile kosztują kryptowaluty bitcoin, ethereum, dogecoin i shiba inu w poniedziałek?
Byki na bitcoinie odrzucały próby zejścia poniżej poziomu 60 tys. dol. trzy dni z rzędu

Jednakże, kilku analityków nie jest zaniepokojonych tym spadkiem. Decentrader, firma zajmująca się badaniem rynku kryptowalut, stwierdziła, że “nie ma żadnych przypadków w historii, w których bitcoin przełamuje znaczące poprzednie rekordy i nie kontynuuje wzrostu”. Przewidują oni, że hossa na bitcoinie będzie kontynuowana z możliwym celem przy 72, a następnie 88 tys. dol.

Dane z Bybt pokazują z kolei, że rezerwy BTC wzrosły do 400 000 bitcoinów na Binance, co sugeruje, że traderzy mogą rozglądać się za zamknięciem swoich pozycji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jakie akcje kupić 2020 | usd pln | kurs korony czeskiej | kurs funta nbp | biomed gpw notowania nasdaq 100 | dom development cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here