Naga MarketsBitcoin (skromnie) traci 2. dzień z rzędu. OKB i Ethereum liderem spadkówPo wtorkowym wybiciu oporu na wysokości 6400 dolarów, Bitcoin tracił w środę 1,13% i kontynuuje deprecjację również w czwartek, zmniejszając swoją wartość o 0,8%. Kurs BTC utrzymuje się jednak nad grudniowym wsparciem, a na rynku altcoinów widać skromną korektę. Jej liderem jest OKB tracący 3,7% oraz Ethereum osuwający się o niespełna 2%.


Bitcoin konsoliduje nad nowym wsparciem. Kurs BTC odbije po akumulacji?

Od marcowych dołków Bitcoin odrabiał 40% swojej wartości, a wybicie wsparcia 6400 wyznaczanego przez minima z listopada i grudnia ubiegłego roku jest okazją do akumulacji i chwilowego wypłaszczenia notowań. Jednak zdaniem Maksymiliana Bączkowskiego, kurs w krótkim terminie powinien podchodzić w okolice 7 tysięcy dolarów.

– Bitcoin powinien dokończyć ruch wzrostowy podchodząc w okolice 7 tysięcy dolarów, a następnie odbić w kierunku południowym i osuwać się do lokalnych minimów z 20 i 23 marca, czyli do okolic 6 tysięcy dolarów – komentował w środowy poranek Maksymilian Bączkowski.

Bitcoin utrzymujący się nad wsparciem 6400 dolarów ma szansę na ruch wzrostowy w kierunku 7 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin utrzymujący się nad wsparciem 6400 dolarów ma szansę na ruch wzrostowy w kierunku 7 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com

Od strony technicznej, ewentualne zejście poniżej wsparcia 6400 dolarów może ponownie otworzyć drogę do głębszej deprecjacji i testów tegorocznych minimów, które pokrywają się ze strefą 5000-4800 dolarów.

Altcoiny ze skromną stratą. OKB oraz Ethereum tracą najmocniej

W gronie 20 największych altcoinów w czwartkowy poranek widać mieszane (i raczej skromne) reakcje na deprecjację Bitcoina. O niespełna 3% odbija Monero, a 3,7% traci kryptowaluta OKB. W gronie spadkowiczów znalazły się również Ethereum (-1,9%) oraz Litecoin (-1,7%), jednak w ujęciu dobowym deprecjacja jest mocno ograniczona.

Widać to również po kondycji całego rynku kryptowalutowego, którego kapitalizacja kurczy się jedynie o 0,6% i spada pod pułap 186 miliardów dolarów. Dominacja BTC (procentowy udział w łącznej kapitalizacji) utrzymuje się natomiast na poziomie 65%.

Na kryptowalutach przeważają spadki. Coin360.com
Na kryptowalutach przeważają spadki. Coin360.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Grupy Kęty – odporna na koronawirusa?
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/GBP, CAD/JPY, AUD/JPY
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here