Naga MarketsBitcoin (BTC) skorzystałby na sytuacji, w której banki centralne emitowałyby własne kryptowaluty, uważa Barry Silbert.

Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalny Grayscale Investments oraz firmy venture capital Blockchain Digital Currency Group (DCG), ponownie wyraził swoje poparcie dla bitcoina. Niedawno mówił o wielu ważnych zagadnieniach związanych z aktywami cyfrowymi, w tym o roli bitcoina w świecie zdecentralizowanych finansów i walut cyfrowych banku centralnego (CBDC).

Bitcoin a CBDC

Teraz stwierdził, że:

„W pewnym momencie możemy mieć 80 różnych CBDC. A jeśli tak się stanie, pociągnie to za sobą ogromną inwestycję w [rynek] operatorów systemów finansowych, przy czym zasadniczo każda instytucja finansowa musiałaby wówczas móc bezpiecznie przechowywać i przeprowadzać transakcje [za pomocą] CBDC (…), jeśli faktycznie zbudują tę infrastrukturę, ta sama infrastruktura może być używana do walut cyfrowych innych niż banków centralnych, takich jak bitcoin.”

Ponadto Silbert wyraził przekonanie, że banki centralne prawdopodobnie ostatecznie będą wymagać od użytkowników korzystania z istniejących systemów finansowych i angażowania się w nie i nie ograniczą podaży cyfrowych walut. „Banki centralne uwielbiają drukować pieniądze”, zauważył Silbert, aby zwrócić uwagę na ograniczoną podaż bitcoina. Przewidując, że CBDC nie są „rzeczą na 2020 r.”, Silbert podkreślił, że są jednak ważne, ponieważ przyczyniają się do popularyzacji idei pieniądza cyfrowego.

Barry Silbert i Grayscale – Lider rynku cyfrowych aktywów

Grayscale Investments została założona w 2013 r. i dziś jest uznawana za największego na świecie operatora zarządzającego aktywami w formie cyfrowej przy współpracy z dużą giełdą kryptowalut Coinbase. W styczniu 2020 r. Grayscale poinformowało, że 2019 rok był rekordowy dla firmy pod względem skumulowanych inwestycji. Jak poinformował Cointelegraph, łączna wartość inwestycji firmy przekroczyła próg 1 miliarda USD w 2019 r., zaś aktywa pod jej zarządzaniem (AUM) przekroczyły wartość 2 miliardów USD.

Według ostatniego komunikatu do inwestorów, Grayscale posiada do tej pory 3,1 miliarda dolarów w AUM. Nowe doniesienia dot. firmy pojawiają się teraz, gdy bitcoin po raz drugi w krótkim czasie przekroczył próg 10 000 USD. W momencie pisania tych słów za 1 BTC płaci się już 10 276 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here