Naga MarketsBitcoin skorelowany z rynkiem kredytowym. Winny Tether (USDT)Założycielka i dyrektor generalny Avanti Financial, Caitlin Long twierdzi, że ostatnie ujawnienie przez Tether (USDT) informacji o rezerwach walutowych stablecoina mogło przyczynić się do spadków kryptowalut w ostatnich dniach.

  • Tether Holdings Limited, firma stojąca za popularnym stablecoinem Tether (USDT), opublikowała w czwartek pełne zestawienie swoich rezerw, oferując więcej przejrzystości na temat składu swoich aktywów.
  • Ponad trzy czwarte rezerw jest przechowywane w gotówce, ekwiwalentach gotówkowych, innych depozytach krótkoterminowych i papierach komercyjnych na dzień 31 marca.
  • W ramach tej kategorii, papiery komercyjne stanowią 65,39%, depozyty powiernicze 24,20%, gotówka 3,87%, obligacje z prawem odkupu 3,6% i obligacje skarbu państwa 2,94%.

Tether zwiększy korelację kryptowalut z rynkiem kredytowym, twierdzi Long

Te artykuły również Cię zainteresują
W serii sobotnich tweetów, Caitlin Long wyjaśniała, że rezerwy Tether Holdings Limited (USDT) nie były inwestowane w “krótkoterminowe, mniej ryzykowne, płynne papiery wartościowe”, ale raczej aktywa kredytowe “nieznanej jakości”. Dyrektor generalny Avanti twierdzi, że traderzy mogli czuć się zmuszeni do sprzedaży innych kryptowalut, aby zmniejszyć swoją całkowitą ekspozycję na ryzyko, biorąc pod uwagę, że stablecoin – zajmujący szóste miejsce pod względem wielkości z kapitalizacją rynkową 58 miliardów dolarów – ma potencjał, aby doprowadzić do upadku innych tokenów podczas korekty na rynku kredytowym.

– Jeśli Tether pozostanie de facto kredytowym funduszem hedgingowym poprzez inwestowanie rezerw w ten sposób, rynki mogą teraz bezpiecznie przewidywać, że ceny BTC i innych kryptowalut będą prawdopodobnie wykazywać wysoką korelację z rynkami kredytowymi. Prawdopodobnie będą one korygować razem – powiedziała Long.

invest

Long dodaał, że władze mogą nadal zdecydować się na rozprawienie się ze stablecoinami po pełnym rozbiciu rezerw Tether, ale dodała, że przemysł kryptowalutowy może skorzystać z jasności regulacyjnej:

– Jedną z najlepszych rzeczy dla przemysłu w chwili obecnej byłoby dojście do sytuacji, w której stablecoiny są w porządku z amerykańskimi organami regulacyjnymi, zwłaszcza Fed i SEC. Stablecoiny są bardzo ważnymi mostami między kryptowalutami a dolarem amerykańskim – komentowała prezes Avanti Financial.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Tether w 75% posiada udziały w gotówce

Zgodnie z raportem Tether Holdings Limited, 75,85% wsparcia USDT tworzy gotówka i ekwiwalenty, z papierami komercyjnymi stanowiącymi 65,39% tej kategorii. Long twierdziła, że wszelkie potencjalne spadki na rynkach “będą całkowicie możliwe do uniknięcia”, jeśli Tether zainwestowałby więcej w obligacje – tylko 2,94% z jego całkowitej gotówki, ekwiwalentów gotówki, innych krótkoterminowych depozytów i papierów komercyjnych – zamiast aktywów o pozornie wyższym ryzyku.

Komentarze CEO pojawiają się po tym, jak cena bitcoina (BTC) spadła poniżej 46 000 USD na niektórych giełdach. Nie jest jednak jasne, jaką rolę ujawnienie bilansu finansowego spółki Tether mogło odegrać na rynku. Binance znalazł się również w centrum uwagi, ponieważ raport Bloomberga stwierdza, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i skarbówka prowadzą dochodzenie w sprawie giełdy kryptowalutowej pod kątem domniemanej “nielegalnej działalności”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones kurs | Jak handlować w Plus500 | kurs pge | sp 500 notowania | kurs pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here