Naga MarketsBitcoin już 30 procent niżej od szczytów. Byczy sentyment opuszcza kryptowalutęPodczas rozpoczynającego się tygodnia handlowego widać, że nie wszystkie rynki mogą pochwalić się zdrową stopą zwrotu i powrotem do wzrostów. Mowa o kryptowalutach, które w ostatnim czasie bombardowane są negatywnymi wiadomościami – m.in przez prezesaTesli, Elona Muska. Jego wpis na Twitterze został zinterpretowany jako groźba pozbycia się 1,5 miliarda dolarów inwestycji w Bitcoina, którą firma produkująca pojazdy elektryczne ogłosiła w lutym.

  • Najpopularniejsza kryptowaluta – Bitcoin – spada blisko 30 procent od szczytów
  • Rynek kryptowalut jest na samym pograniczu wygenerowania mocnych sygnałów spadkowych
  • Wpisy prezesa Tesli, Elona Muska, nie wspierają kursu  
  • Analitycy Wall Street sądzą, że niebawem zobaczymy spadek do 42 tys. dolarów za jednego BTC

Cramer z Mad Money twierdzi, że “bitcoin topnieje” – z polem do dalszego spadku

Nie można powiedzieć, aby ostatnie tygodnie były łaskawe dla rynku najpopularniejszej kryptowaluty – Bitcoina. Dotychczas to właśnie ona napędzała wzrosty reszty – podczas gdy obecnie widać, że stoi ona mocno w tyle za na przykład ETH, który zdecydowanie mocniej trzyma się przed spadkami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pokłosiem dobicia w ostatnich dniach Bitcoina był wpis Elona Muska na Twitterze, który został zinterpretowany jako groźba pozbycia się 1,5 miliarda dolarów inwestycji z Bitcoina, którą firma produkująca pojazdy elektryczne ogłosiła w lutym. Wówczas rynek zanurkował około 8 tysięcy dolarów za kryptowalutę.

wykres Kurs Bitcoin BTC H4 17.05.2021
Kurs Bitcoin BTC H4 17.05.2021

Rynek Bitcoina spadł już 30 procent od swojego najwyższego punktu i nadal nie widać dużych perspektyw na mocniejsze wzrosty tego rynku. Według kilku analityków  technicznych z Wall Stret – rynek bitcoina ma szansę na potencjalnie zejście naweto w okolice 42 000 USD. Katie Stockton, technik rynku i założyciel Fairlead Strategies, powiedziała, że wsparcie znajduje się na obecnych poziomach, jednak dalsze zejście wchodzi w grę patrząc na sentyment rynkowy.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here