Naga MarketsBitcoin short squeeze? Z BTC wyciśnięto ponad 800 mln dol. z krótkich pozycji w 12 godzinKrótkie pozycje kryptowalutowe o wartości ponad 1 miliarda dolarów zostały zlikwidowane w ciągu ostatnich 12 godzin w związku z dwunastoprocentowym wzrostem ceny bitcoina w poniedziałek. Dane z Bybt.com pokazują, że 81% z tych likwidacji stanowiły krótkie pozycje na bitcoinie (BTC), gdzie zlikwidowano ponad 800 milionów dolarów.

Bitcoin i wyciskanie shortów. Niedźwiedzie straciły na BTC ponad 800 mln dol.

Większość likwidacji krótkich pozycji na bitcoinie i innych kryptowalutach miała miejsce w ciągu ostatnich czterech godzin, kiedy cena bitcoina zaczęła odnotowywać znaczny wzrost w reakcji na pogłoski, że Amazon jest bliski zaakceptowania BTC jako jednej z form płatności za swoje produkty i usługi.Wcześniej w sobotę Business Insider poinformował, że Amazon poszukuje kandydata do „rozwoju cyfrowej waluty i strategii Blockchain oraz mapy drogowej produktu” na podstawie oferty pracy z 22 czerwca.

W momencie gdy bitcoin konsolidował w okolicy dolnej granicy kilkumiesięcznej konsolidacji testując poziom 30 tys. dol., na rynku zakumulowała się spora liczba krótkich pozycji, które okazałyby się zyskowne przy spadkach BTC. Nagłe wzrosty zmusiły jednak shortujących do zamykania swoich zleceń sprzedaży, w celu ich pokrycia kapitałowego.

Dodając do tego faktu, że shorty są często lewarowane (rozgrywane w oparciu o dźwignię finansową za pomocą kapitału pożyczonego od giełdy lub brokera), nagłe dynamiczne wzrosty bitcoina bardzo szybko są w stanie wyrzucić z rynku sporą ilość środków znajdujących się po niedźwiedziej stronie.

Short squeeze na bitcoinie. Źródło: Bybt.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd/pln prognoza | prognozy kursu dolara | akcje pgnig forum | złotówki | notowania pko | jak działa blik | kurs akcji azoty |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here