Naga MarketsElon Musk, prezes Tesli20-dniowa korelacja między akcjami Tesli, a indeksem Nasdaq 100 gwałtownie spadła z 0,83 w połowie czerwca do 0,14 w tym tygodniu. Analitycy rynku argumentują, że ekspozycja Tesli na bitcoina (BTC) może być przyczyną jej ostrej dekorelacji z Big Tech w ostatnich tygodniach. Kurs BTC/USD spada w czwartek poniżej poziomu 32 000 USD.

Bitcoin: Ekspozycja Tesli na BTC doprowadza do spadku korelacji z Big Tech

Podczas gdy Tesla straciła prawie 4% w tym miesiącu, Nasdaq 100 zyskał ponad 2%. Obserwuje się silne osłabienie korelacji między akcjami Tesli, a indeksem NYSE FANG+. Amy Wu Silverman, strateg ds. instrumentów pochodnych w RBC Capital Markets, powiedziała dziennikarzom:Tesla jest silnie skorelowana z technologią Big Tech […] ta korelacja drastycznie spadła w ostatnim czasie. Kiedy pytam innych ekspertów dlaczego tak się stało, otrzymuję informację zwrotną, że jest to związane z ekspozycją firmy na bitcoina.

Raport o zarobkach producenta pojazdów elektrycznych ma się ukazać 26 lipca. Kontrowersyjna relacja Tesli z bitcoinem zdominowała w ostatnich miesiącach nagłówki gazet. Prawdopodobnie było to katalizatorem hossy na rynku kryptowalut – w lutym tego roku, kiedy firma ujawniła strategiczny zakup BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów, warte 7,7% ówczesnego salda gotówkowego firmy.

Firma Elona Muska sprzedała część swoich BTC w I kwartale 2021 r., generując przychody netto w wysokości 272 mln USD, chociaż Musk podkreślał, że sam nie sprzedał żadnego ze swoich udziałów w BTC. Do maja bliski związek między Teslą, a główną kryptowalutą zaczął się drastycznie zmieniać, a Musk ogłosił, że Tesla wycofa się z akceptacji płatności BTC z powodu obaw środowiskowych związanych z energochłonnym wydobyciem bitcoinów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) spada poniżej 32 000 USD w czwartek

Notowania BTC/USD osuwają się o ponad 3% do godziny 17:00 w czwartek przebijając poziom 32 000 USD. Jego trwałe pokonanie utoruje drogę niedźwiedziom w kierunku psychologicznego poziomu wsparcia 30 000 USD z celem na 27 733 USD. W przypadku pokonania również tych poziomów presja sprzedających powinna się zwiększyć z celem na kolejny psychologiczny poziom wsparcia 20 000 USD. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej głównego oporu 42 000 USD przywróciły siłę stronie popytowej.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mwig40 | wartość dolara | dax kurs | bankomat blik | ciech notowania | lew kurs | kurs echo investment |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here