Naga MarketsBill Harris, człowiek który współtworzył i przez krótki okres kierował PayPalem napisał artykuł w którym przekonuje, że Bitcoin jest największym oszustwem w historii.


Opinia Harrisa nie jest pierwszą w tym tonie. Negatywnie o Bitcoinie wypowiadali się między innymi CEO JP Morgan, który zamierzał zwalniać swoich pracowników za posiadanie i handel kryptowalutami czy Jordan Belfort, były makler giełdowy którego historia stała się inspiracją do kinowego hitu Wilk z Wall Street.

Harris przedstawił argumenty, które z całą pewnością znane są już wszystkim aktywnie śledzącym branżę kryptowalut. Zdaniem przedsiębiorcy wadami Bitcoina są – ekstremalna zmienność, bezużyteczność tej formy płatności oraz brak jakiejkolwiek wartości wewnętrznej kryptowaluty. To wszystko powoduje, że w opinii byłego prezesa jednej z najpopularniejszych usług transferu pieniędzy Bitcoin jest zwykłym oszustwem… bańką inwestycyjną kolosalnych rozmiarów, której świat nie widział.

Harris w kolejnych akapitach swojego artykułu przekonuje, że najgorliwszymi użytkownikami Bitcoina pozostają kryminaliści, a osoby, które spekulują na kryptowalutach również łamią prawo, nie przyznając się do zysków i unikając opodatkowania.

PayPal powstały w wyniku fuzji X.com oraz Coinfinity był kierowany przez Harria zaledwie… miesiąc. Były CEO opuścił firmę zaledwie po miesiącu od połączenia pod wpływem zarzutów braku umiejętności zarządzania nowopowstałym tworem. Jego następca, Peter Thiel prezentuje zgoła przeciwny stosunek do kryptowalut nazywając Bitcoina drugim złotem i prognozując kryptowalutową rewolucję w świecie finansów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here