Naga MarketsLogo Bitcoin Cash SVCena bitcoin SV (BSV) gwałtownie wzrosła w czwartek. Czy to wynik internetowej wojenki, która trwa pomiędzy obozem “starego” bitcoina a BSV?

BSV wzrósł o ponad 15 procent. W momencie pisania tych słów jest wyceniany na 206 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 3 mld USD.

Ogólnie więcej czołowych coinów zaczęło w podobnym okresie rosnąć, ale to BSV zyskał na ich tle najwięcej.

Wright atakuje BTC

Czy więc wzrosty na BSV to po raz kolejny efekt działań dr. Craiga S Wrighta, założyciela projektu i od dwóch lat ostrego krytyka programistów z obozu BTC? Teraz uważa on, że „bitcoin nie jest anonimowy i nie może być anonimowy.”

Do tego Wright, który twierdzi, że to on jest Satoshim Nakamoto, prawdziwym twórcą bitcoina, uważa, że to Bitcoin SV jest “prawdziwym” bitcoinem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Fake newsy pobijają kurs

Kurs BSV już nie raz był poddawany manipulacjom. Pod koniec maja br. posłużono się w tym celu fake newsem. Fałszywy news sugerował, że Craig Wright przesłał bitcoiny (BTC) z tak zwanych portfeli Satoshi’ego, aby udowodnić swoją tożsamość. W azjatyckim mediach można było przeczytać:

“CSW przekazał 50 tys. BTC z największego portfela BTC na Binance, co potwierdziło, że jest prawdziwym Satoshim. W związku z tym CZ ponownie umieści BSV [na giełdzie] i wyda oficjalne przeprosiny na Twitterze.”

„Sztuczka jest łatwa i stale wykorzystywana przez wielu oszustów – wszystkie chińskie media kryptograficzne rozpowszechniają najświeższe informacje za pośrednictwem obrazków, jak wyżej w WeChat, zamiast linku do wiadomości. Więc każdy może po prostu użyć tego samego szablonu, motywu i Photoshopa”

– powiedział Dovey Wan, partner i założyciel Primitive Ventures.

Fake news pochodził ponoć od Coinbull. Portal szybko zareagował:

“Ostatnio otrzymaliśmy informację zwrotną od użytkowników [o tym], że niektórzy ludzie złośliwie wysłali sfałszowany alert dotyczący wiadomości Coinbull, aby rozpowszechniać pogłoski o Binance i CSW, co miało złe konsekwencje. Ponownie przypominamy naszym użytkownikom, aby nie wierzyli w żadne plotki i nie rozpowszechniali żadnych plotek. Dziękujemy za Wasze wsparcie.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here