Naga MarketsBitcoin: Salwador da każdemu obywatelowi 30 dol. w BTC w państwowej aplikacjiBitcoin coraz mocniej puka do drzwi światowego systemu finansowego, a kolejne instytucje i firmy decydują się na akceptowanie go jako środka płatniczego. W bitcoina uwierzyły także władze państwowe Salwadoru – kraju leżącego w Ameryce Środkowej. Co więcej, sam prezydent Salwadoru oświadczył, że każdy obywatel dostanie 30 dol. w BTC na swoje konto. Jedyny warunek? Konieczność posiadania państwowej aplikacji mobilnej.

Salwador rozda każdemu obywatelowi 30 dol. w BTC

Bitcoin jest kontrowersyjnym instrumentem finansowym. Z jednej strony słyszymy głosy od organów bankowych najwyższego szczebla, takich jak Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), który bardzo negatywnie wypowiedział się o bitcoinie, a z drugiej widzimy witanie BTC z otwartymi ramionami przez państwowe instytucje.Właśnie tak w skrócie przedstawić można podejście władz Salwadoru, które zdecydowały się nie tylko na zaakceptowanie BTC jako środka płatniczego, o czym pisaliśmy już wcześniej: Znany ekonomista krytykuje Salwador za nadanie bitcoinowi (BTC) statusu prawnego środka płatniczego, ale także postanowiły każdemu obywatelowi przekazać 30 dol. w bitcoinie.

Bitcoin: Salwador da każdemu obywatelowi 30 dol. w BTC w państwowej aplikacji
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Środowisko kryptowalut przyjęło taką wiadomość z entuzjazmem. Chodzi nie tylko o milowy krok w historii bitcoina, gdy 6,5-milionowe państwo zdecydowało się na dość rewolucyjny krok jeśli chodzi o branżę krypto. Aby przeznaczyć 30 dol. każdemu obywatelowi, rząd Salwadoru będzie musiał zakupić bitcoiny o wartości blisko 200 mln dol. generując silną presję popytową. To z kolei może przełożyć się na silny wzrost kursu BTC/USD.

Zobacz również: Dogecoin: kolejne firmy akceptują płatności w DOGE i wierzą w kryptorewolucję

Zwiększy się także środowisko kryptowalutowe. W końcu, dołączyć do niego może nawet 6,5 miliona nowych osób. Jednak, rządowe rozdawnictwo w BTC będzie dotyczyć zapewne tylko osób dorosłych, których w Salwadorze jest około 4,7 mln.

Warunkiem otrzymania 30 dol. w bitcoinie będzie zainstalowanie rządowej aplikacji. Wiadomość została ogłoszona 25 czerwca na konferencji prasowej prezydenta Nayiba Bukele.

Aplikacja portfelowa będzie działała wszędzie tam, gdzie jest zasięg telefonii komórkowej, a do jej obsługi nie będzie konieczne posiadanie aktywnego numeru telefonu. – zaznaczył prezydent Bukele.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here