Naga MarketsNa wykresie BTC po raz pierwszy od prawie czterech lat uformował się “złoty krzyż”. Czy to początek nowej bańki na kryptowalutach?

Bitcoin podskoczył do 5 627 USD. To najwyższy poziom cenowy kryptowaluty od 18 listopada 2018 r. Owa ożywcza hossa spowodowała, że wielu analityków wieszczy dalsze wzrosty. Czy faktycznie są one pewne?

Złoty krzyż a bitcoin

W międzyczasie 50-dniowa średnia krocząca (MA) przekroczyła 200-dniową MA od dołu, tworząc tym samym złoty krzyż. Wielu analityków uważa ten wskaźnik za oznakę, że silne wzrosty są jeszcze przed nami.

Krzyż jest jednak oparty na średnich ruchomych, które mają charakter wsteczny. Na przykład 50-dniowe MA opiera się na danych sprzed 1,5 miesiąca, a 200-dniowy MA opisuje ponad sześciomiesięczne działania cenowe.

Złoty krzyż na BTC. Źródło: CoinDesk

Na razie społeczność inwestorów może wziąć pod uwagę fakt, że poprzedni rajd bitcoina rozpoczął się zaledwie dwa dni po złotym krzyżu w 2015 roku.

Czy to początek silnej hossy?

Złoty krzyż w krótkim okresie ma jednak tendencję do działania jako przeciwny wskaźnik (prospadkowy), jeśli rynek wygląda na wykupiony, co obecnie ma miejsce. Mimo tego, wielu analityków jest zgodnych – wskaźniki techniczne zachęcają do skupywania bitcoinów.

Nie wszyscy są jednak zgodni co do tego, że to akurat bitcoin będzie hitem inwestycyjnym najbliższego sezony. Przykładowo, Prezes z Blogu Prezesa sugeruje, że problemy natury technologicznej sprawią, że to inne kryptowaluty zyskają na hossie o wiele mocniej niż dotychczasowy król.

O co dokładnie mu chodzi? Sieć BTC ponownie się zapycha, a tym samym część bardziej świadomych inwestorów zawaha się, czy kupić bitcoiny. Może lepiej inne kryptowaluty, takie jak ether? Tym samym ewentualna przyszła bańka na cyfrowych walutach może być przełomowa dla tego rynku. Społeczność traderów może odebrać tron BTC i przekazać go innej kryptowalucie. Czy tak się stanie? Przekonamy się zapewne do kilkunastu miesięcy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here