Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCPo serii kwietniowych umocnień i czterech sesjach wzrostowych z rzędu, zarówno Bitcoin jak i rynek altcoinów, korygują we wtorek dotychczasowe wzrosty. Dynamika spadków nie jest jednak silna i kurs BTC osuwa się o 1,2$, utrzymując cały czas wyraźnie nad pułapem 5 tysięcy dolarów. Najsilniej tracą Bitcoin SV i Binance Coin (7%) oraz Litecoin (5%).


Bitcoin i jego forki oddają część zysków, w skali tygodnia nadal na zielono

Ostatnie 24 godziny na rynku kryptowalut niewątpliwie zdominowane jest przez spadki. W gronie 15 największych tokenów silnie traci nie tylko sam Bitcoin, ale również jego forki – Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash. Jedynie TRON broni się przed deprecjacją i dodaje do swojej wartości ponad 3%. Nie zmienia to jednak faktu, że w ujęciu całego tygodnia kurs BTC i altcoiny nadal notują mocną aprecjację. Liderem pozostaje Bitcoin Cash, który umacnia się o 66%:

rynek kryptowalutowy
Bitcoin, Bitcoin Cash i Binance Coin tracą we wtorek. Coinpaprika.com

Od strony technicznej kurs BTC nadal znajduje się we wzrostowym kanale na wykresie czterogodzinnym, ustanawiając lokalny szczyt na wysokości 5300 dolarów. Cenie nie udało się pokonać poziomu w przeciągu ostatniej doby i cena obecnie szuka alternatyw po stronie niedźwiedziej. Dopiero jednak wybicie 5 tysięcy dolarów będzie potwierdzeniem silniejszej korekty:

kurs BTC, Bitcoin we wtorek
Bitcoin traci we wtorek, spadki są jednak ograniczone. Kurs BTC H4, Tradingview

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ethereum na ważnym oporze. Kurs ETH testuje 200 EMA pierwszy raz od czerwca 2018

Kurs ETH w poniedziałek testował obszar 190 dolarów i najwyższe poziomy od drugiej połowy zeszłego roku. Cenę zatrzymały jednak dotychczasowe maksima kwietniowe oraz 200-okresowa średnia wykładnicza, z którą Ethereum miał ostatni raz do czynienia w czerwcu ub.r. W kolejnych dniach i tygodniach pułap może pełnić rolę istotnego oporu – jeżeli jednak rynek BTC przyspieszy, wtedy również kurs ETH nie powinien mieć problemu z wybiciem tej popytowej bariery. Na razie natomiast ewentualna korekta może doprowadzić cenę pod maksima z lutego w okolicach 164 dolarów:

kurs ETH, Ethereum
Ethereum nie był wyceniany tak wysoko od H2 2018. Kurs ETH D1, Tradingview

Zobacz również: Cena Bitcoina (BTC) może wzrosnąć nawet do 72 tys. USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here