Naga MarketsBitcoin ruszy w kierunku 100 tys. dol.? Fale Elliotta i 3 scenariusze dla BTC/USDBitcoin od czerwcowego dołka do szczytów z września odrobił ponad 85%, jednak deprecjacja z tego tygodnia spowodowała, że stopa zwrotu jest nieco niższa i BTC/USD rośnie od wakacyjnych minimów o niespełna 60%. Analityk Jason Appel z Crypto Waves przygląda się trzem scenariuszom dalszego rozwoju rynku kryptowalut i zadaje pytanie, czy bitcoinowi uda się odbić w kierunku 100 tys. dol.

  • Bitcoin rośnie o niemal 60% od czerwcowych minimów, kiedy chwilowo spadał poniżej poziomu 30 tys. dol.
  • Układ długoterminowy faworyzuje scenariusz, w którym korekty zostały już zakończone.
  • Struktura rajdu na niższych ramach czasowych nie jest jednak jednoznaczna
  • Nawet jeśli cena przełamie letnie minima, w 2022 r. Appel nadal oczekuje rajdu w kierunku 100 tys. dolarów.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i rajd od wakacyjnych dołków. Analiza zachowania BTC/USD w ostatnich miesiącach

Obserwując ruch od czerwcowych i lipcowych minimów, zdaniem Jasona Appela jesteśmy pozbawieni silnego sygnału kolejnego ruchu rynkowego. Wyraźny 5-falowy impulsywny rajd na północ powyżej 50 tys. dol. dałby jasny sygnał, że spadek od kwietniowych maksimów jest niemal pewny w dłuższej perspektywie czasuPodobnie, wyraźna korekcyjna formacja 3-falowa zasygnalizowałaby, że rajd ten jest pułapką na byki i pozwoliłaby prognozować niższe minimum z powrotem w rejon 24 tys. dolarów, a nawet być może niżej. Niestety, kształt i proporcje tego ruchu nie pozwalają nam jasno określić, jakiego rodzaju struktura uformowała się od czasu letnich minimów.

Chociaż skłaniam się nieco ku perspektywie, że cena zakończyła korektę od kwietniowych maksimów, w tej chwili nie mogę powiedzieć z więcej niż 50% pewnością, że minima zostały osiągnięte. I tak oto czekamy na ten kolejny spadek, który opowie nam dalszą historię – komentuje Appel i w analizie wideo szuka odpowiedzi na pytanie czy to czas na odbicie czy na mocniejsze spadki.

3 potencjalne rejony do złapania ceny według Appela zostały opisane w dalszej części artykułu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin i trzy scenariusze. Czy BTC podąży za czarną, fioletową, czy czerwoną falą?

Autor Crypto Waves, serwisu kryptowalutowego, którego analizy i projekcje bazują na Falach Elliotta (przeczytaj o nich więcej w tym miejscu), przygotował na wykresie trzy scenariusze ruchów falowych, które realizować może bitcoin. Zaznaczył je na wykresach na czarno, fioletowo oraz na czerwono.

invest

„Czarne” mierzenie fal bierze pod uwagę założenie, że najniższe poziomy zostały już osiągnięte, a jakiekolwiek korekty są okazjami do kupna. Bazując na dołkach i szczytach omawianej struktury rajdu, pierwszy obszar do obserwacji rozciąga się od około 36 do 42 tys. dol.

– Jeśli cena utworzy symetryczny ruch 3-falowy od maksimum z 6 września do wspomnianego obszaru i silnie się od niego odbije, będziemy mieli dodatkowe dowody na to, że spadek jest zakończony i cena jest na drodze do poziomu 100 tys.

Potwierdzeniem tego mierzenia, zaznaczonego na czarno, będzie ostatecznie utrzymanie się ceny powyżej poziomu 36 tys. dolarów i wybicie powyżej maksimum z 6 września. Alternatywnie, jeśli cena trwale przebije się poniżej rejonu 33 600, mamy silny sygnał, że nadchodzą niższe minima – prognozował Appel zanim cena osuwała się w tym tygodniu chwilowo poniżej poziomu 40 tys. dol.

Kolejne, „fioletowe” mierzenie stanie się aktualne jeżeli cena przełamie poziom 33 tys. dolarów. Bitcoin będzie potrzebował wtedy natychmiastowego rajdu wytchnienia w kierunku 41 tys. dolarów, aby zapobiec mało prawdopodobnej perspektywie silniejszej deprecjacji.

Jeśli BTC zmierza w kierunku niższych minimów, obecny spadek od wrześniowego maksimum powinien uformować ruch 5-falowy. Symetryczny lub mierzony ruch od kwietniowych maksimów celuje w 23 900 dol., podcinając jedynie rejon wsparcia 24 tys.

– W oparciu o strukturę 5-falową, która ma być zastosowana w tym ruchu, po spadku poniżej 33,6 tys. dolarów, cena powinna pozostać poniżej 38 700 w każdym kolejnym korekcyjnym rajdzie przed zakończeniem struktury do niższego poziomu poniżej tego z lipca – dodaje analityk Crypto Waves.

Ostatni scenariusz zaznaczony na czerwono zakłada mocniejszą deprecjację. Cena podąża za formacją fioletową i przebija 33 tys. dolarów, ale w tym przypadku sprzedający mają większą siłę i wysyłają cenę zdecydowanie poniżej rejonu 24 tys. dolarów. Następny obszar wsparcia znajduje się w rejonie 17-20 tys. dol.. Przełamanie tego obszaru poważnie zagroziłoby formacji, którą śledzi Appel.

Bitcoina czekają silne wzrosty i spadki zgodnie z modelami Crypto Waves

– Załóżmy, że dolne poziomy są w zasięgu lub pojawi się jeszcze jeden dołek, który pozwoli uniknąć trwałego przełamania poniżej 24 tys. dol. Szukamy jeszcze dwóch głównych szczytów w tym cyklu, który rozpoczął się na niżu z grudnia 2018 r. – komentuje analityk.

Pierwszy szczyt celuje w 100 tys. dol. (minimalnie 88 tys.), rozszerzając się potencjalnie do 156 tys. dol.. Z tego szczytu, model Crypto Waves przewiduje spadek z powrotem do regionu 31-41 tys. dol., a następnie kolejne mocne odbicie w kierunku 200 tys. dol.

Bitcoin ruszy w kierunku 100 tys. dol.? Fale Elliotta i 3 scenariusze dla BTC/USD
Scenariusze Crypto Waves zakładają m.in. wzrost powyżej 200 tys. dol., lub spadek w kierunku 11 tys. dol. Źródło: Crypto Waves

– Jak wspomniano, ta perspektywa staje się mało prawdopodobna, jeśli dojdzie do przełamania poziomu 24 tys. Dobra wiadomość jest jednak taka, że jeżeli cena podąży najbardziej niedźwiedzią ścieżką, spadając aż do 17 tys. dolarów (nawet do 11 tys. dolarów), nadal spodziewamy się jeszcze jednego maksimum, które będzie miało miejsce powyżej 100 tys. dolarów.

Zła wiadomość: To kolejne maksimum zakończy bardzo długoterminowy cykl, tworząc trwały szczyt, po którym prawdopodobnie minie dużo czasu zanim maksima zostaną przebite – wyjaśnia Jason Appel.

Bitcoin ruszy w kierunku 100 tys. dol.? Fale Elliotta i 3 scenariusze dla BTC/USD
Te same scenariusze dla BTC jednak na wykresie o niższym interwale. Źródło: Crypto Waves

Ostatni scenariusz, który nie został uwzględniony zakłada spadek do dołka z 7 września. Ten nie zostanie jednak przełamany i cena ruszy z powrotem powyżej maksimum z 6 września. Chociaż Appel nie uważa tej perspektywy za prawdopodobną ze względu na korekcyjną naturę rajdu od dołka z 7 września, zdecydowane wybicie powyżej 53 tys. dolarów byłoby silnym sygnałem, że czerwone i fioletowe wyliczenia nie są warte rozważenia, że niskie poziomy są w zasięgu i że cena zmierza do następnego celu pośredniego, minimalnie 88 tys. i optymalnie 100 tys. dol.

– Najważniejsze jest to, by być przygotowanym na wszystkie 3 możliwości i postrzegać je jako szanse, a nie powody do paniki – podsumowuje analityk.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here