Naga MarketsKolejny tydzień powoli dobiega końca. Bez wątpienia był to okres, w którym temat ceny poszczególnych kryptowalut zszedł na dalszy plan. Na przestrzeni ostatnich dni, niemal cała branża w naszym kraju mówiła bowiem o upadku giełdy BitMaret. Jakby złych informacji było mało, w piątek pojawiły się także doniesienia o shackowaniu i kradzieży środków wartych ok. 32 mln USD z japońskiej giełdy Bitpoint.


Polska giełda upada! Tysiące osób tracą oszczędności życia

Przypomnijmy, że z początkiem tygodnia polska giełda kryptowalut, Bitmarket.pl ogłosiła upadłość. Powodem jest utrata płynności:

– Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na Facebooku powstała już specjalna grupa Bitmarket – poszkodowani, której celem jest połączenie sił w walce o odzyskanie utraconych środków. W ciągu zaledwie dwóch dni dołączyło do niej ponad 2,5 osób. W celu ustalenia wspólnego frontu działań, Fundacja Trading Jam zorganizowała także otwarte spotkanie z poszkodowanymi. Jego zapis dostępny jest tutaj. Chcąc pomóc poszkodowanym inwestorom kancelaria KG Legal Kijewski Graś pro bono przygotowała wzory dokumentów zgłoszenia podejrzenia popełnienia przestępstwa w sprawie nagłego zamknięcia się serwisu bitmarket.pl/bitmarket.net.

Cena BTC zmierza w kierunku 10 tys. USD?

Skupiając się jednak już na samych walutach wirtualnych, dostrzec można, że wskutek poniedziałkowych i wtorkowych wzrostów cena BTC ponownie dotarła w rejon 13 tys. USD, gdzie znów pojawiła się silna reakcja podażowa. W chwili obecnej Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp kosztuje 11 500 USD. Analizując obecną sytuację pod kątem stricte technicznym zauważymy, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 9 900 USD i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego.

Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że wykres tygodniowy Bitcoina już po raz drugi formuje spadkowy PinBar jednak najbliższa strefa wsparcia jest na tyle mocna, że sprzedający nie mogą jej przebić. Moim zdaniem będziemy mieli ponowne formowanie dna w okolicy 10-11k usd i dojdzie do wybrania podaży. Cena 10k to będzie dobra okazja dla „spóźnialskich” i oni będą kupować najwięcej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułIGBiNT wspiera poszkodowanych przez BitMarket! Udostępnia wzór zgłoszenia popełnienia przestępstwa
Następny artykułPrzed nami publikacja protokołów z posiedzenia RBA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here