Naga MarketsFluktuacja trudności wydobycia Bitcoinów w powiązaniu ze zmianami cenowymi najstarszej z kryptowalut jest kwestią, którą bazujący na modelach finansowych PlanB śledzi w tym miesiącu, i która ma zagwarantować silny wzrost notowań kursu BTC, doprowadzając ostatecznie do testu poziomu 100 tysięcy dolarów do 2021 roku. Jeżeli wierzyć najnowszym projekcjom, w czwartek trudność wydobycia ma wzrosnąć o 4% i przełożyć się na aprecjację BTC.


Bitcoin i dostosowanie trudności wydobycia. Jak reagują górnicy i cena BTC?

PlanB po raz pierwszy zaczął śledzić zmiany trudności wydobycia BTC po alarmująco silnym spadku o 7%, który miał miejsce na początku listopada. Dokładniejsza analiza pozwoliła ustalić, że fakt ten miał negatywny wpływ na cenę pomimo początkowej euforii. Podobne spadki występowały już kilkukrotnie w przeszłości, a gdy zaraz po nich trudność wzrastała przekładało się to jednocześnie na aprecjację kursu.

Zgodnie z obecnymi założeniami PlanB, wzrost trudność wydobycia 21 listopada wyniesie 4%. Jeżeli zaufać statystyce z ostatnich 9 lat historii Bitcoina, powinno to zagwarantować wzrost najstarszej z kryptowalut.

Poniższy wykres pokazuje siedem lat dostosowania trudności wydobycia i co występowanie czerwonych kropek (pozytywnej zmiany trudności) po niebieskich kropkach (negatywna zmiana trudności) oznacza dla ceny:

Źródło: PlanB


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here