Naga Markets

W opinii ekspertów z Pantera Capital Bitcoin może rozpocząć swój nowy rajd dopiero w 2024 r. Spekulują oni, że wzrosty nadejdą jeszcze przed Halvingiem BTC. Zdaniem Dana Moreheada kryptowaluta ta prawdopodobnie uformuje dno dla trwającej bessy w obecnym miesiącu. Aktualnie od ATH z ubiegłego r. dzieli ją blisko 75%. 

  • Eksperci z Pantera Capital spodziewają się wzrostu ceny Bitcoina jeszcze przed Halvingiem BTC w 2024 r. 
  • W opinii Dana Moreheada dno dla obecnego cyklu prawdopodobnie uformowane zostanie w listopadzie br. 
  • Aktualny kurs największej z kryptowalut to 16,4 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni potaniała ona o ponad 5%
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Bitcoin rozpocznie rajd w 2024 r., uważają eksperci z Pantera Capital

Rynek wirtualnych walut pogrążony jest obecnie w bessie. Szereg niefortunnych zdarzeń doprowadził do pogłębienia spadków na kryptowalutach. W ciągu ostatniego roku czołowa z nich straciła blisko 75% wartości od szczytu z listopada 2021 r. Analitycy z Coinbase spodziewają się zaś, że tzw. krypto zima potrwa do końca 2023 r. 

Zdaniem dyrektora generalnego funduszu kryptowalutowego Pantera Capital oraz innych ekspertów Bitcoin prawdopodobnie osiągnie dno w obecnym miesiącu. Następnie zaś jego kurs będzie stopniowo nabierał rozpędu przed kolejnym Halvingiem. 

Dan Morehead spodziewa się rajdu na czołowej wirtualnej walucie na początku 2024 r. Swoje predykcje oparł on na danych dot. wpływu poprzednich Halvingów. W ramach tego cyklicznego wydarzenia wpisanego w mechanizm największej kryptowaluty nagroda, jaką górnicy otrzymują za swoją pracę, zostaje podzielona na pół po każdym 210-tysięcznym wydobytym bloku BTC. 

Obecnie nagroda za każdy nowo wydobyty blok Bitcoina wynosi 6,25 BTC. Po Halvingu z 2024 r. górnicy będą otrzymywać tylko jej połowę.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Zmniejszenie podaży, wzrost popytu

Według historycznych danych czołowa kryptowaluta odnotowywała dno zwykle na 477 dni przed Halvingiem. Następnie dochodziło do ożywienia cenowego na jej rynku oraz ustanowienia nowego rekordu wszech czasów. Rajdy po Halvingu trwały średnio 480 dni. 

Według dyrektora generalnego Pantera Capital w sytuacji, gdy historia miałaby się powtórzyć, Bitcoin uformowałby dno do końca obecnego miesiąca. W jego opinii wzrosty na wykresie BTC rozpoczęłyby się na początku 2024 r., a kolejne ATH kryptowaluta ta ustanowiłaby po Halvingu. 

XTB
Bitcoin Halving
Źródło: Pantera Capital

Według prognoz od Pantera Capital w okresie poprzedzającym cykliczne wydarzenie wpisane w mechanizm Bitcoina jego kurs wzrósłby do 36 tys. dol. Zdaniem ekspertów szczyt w kolejnej hossie może wynieść nawet 149 tys. dol.

W wyniku Halvingu na BTC nowe Bitcoiny będą trafiały na rynek wolniej. Obok popyt na tę kryptowalutę może się zwiększać, co powinno mieć korzystne przełożenie na cenę.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKontrowersyjny plan fiskalny rządu Wielkiej Brytanii. Kurs funta pod kreską
Następny artykułElon Musk zeznaje w sądzie. Będzie chciał zrezygnować z funkcji prezesa
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here