Naga MarketsJedna z najbardziej znanych osobistości w świecie finansów, były partner Goldman Sachs oraz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group, ostatnio zaś orędownik rynku kryptowalut i blockchaina oraz założyciel notowanego na giełdzie w Kandzie banku inwestycyjnego Galaxy Digital – Mike Novogratz twierdzi, że nastroje na rynku kryptowalut stają się coraz bardziej bycze i mało prawdopodobne wydaje się osiągnięcie wyceny Bitcoina na poziomie niższym niż grudniowe minima.


Istnieje tylko 5% szans na ponowne spadki Bitcoina

Znany i szanowany analityk kryptowalut – Willy Woo opublikował wczoraj serię twittów, w których wskazał stosunek znanych osobistości z branży kryptowalut do możliwej wyceny Bitcoina. Jego zdaniem istnieje zaledwie 5% szans na to, że cena Bitcoina osunie się poniżej dołków z połowy grudnia 2018 roku. Przypomnijmy, że wówczas za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było nieco ponad 3100 USD. W chwili obecnej cyfrowe złoto wyceniane jest już natomiast po 5550 USD a więc niemal 80% drożej.

Mike Novogratz znalazł się dopiero na 4 miejscu tego zestawienia. Uważa on bowiem, że szanse na nowe, niższe dołki wynoszą dokładnie 15%.

Analiza opinii osób uważanych w środowisku za ekspertów wydaje się dobrym sposobem na zbadanie nastrojów całej branży. Warto przy tym jednak pamiętać, że dotyczy to jedynie potencjalnego kierunku ruchu ceny a nie docelowego zasięgu. Każda z tych osób ma bowiem swoje osobiste przekonania co do przyszłej ceny Bitcoina.

Wspomniany już Mike Novogratz spodziewa się np., że Bitcoin będzie cyfrowym złotem. Już jakiś czas temu porównał on bowiem rynek kryptowalut do układu okresowego pierwiastków zwanego także potocznie tablicą Mendelejewa a Bitcoina do złota:

“Na układzie okresowym jest 118 elementów, a tylko jeden z nich jest złoty […] Bitcoin będzie cyfrowym złotem. Miejscem, w którym masz suwerenne pieniądze, to nie są amerykańskie pieniądze, to nie są chińskie pieniądze, to suwerenne pieniądze. Suwerenność kosztuje dużo, powinna.”

Inwestorzy nie wierzą w hossę na BTC! Wieszczą dalsze spadki

Warto w tym miejscu przypomnieć także wyniki naszej niedawnej ankiety. W pierwszej połowie kwietnia zapytaliśmy bowiem naszych czytelników o to, czy obecne wzrosty są już trwałą zmianą nastawienia rynku Bitcoina, czy to tylko kolejna korekta w trendzie spadkowym. Wbrew opiniom Willy Woo, Novogratza i wielu innych, polscy inwestorzy indywidualni spodziewają się powrotu do spadków.

W ankiecie wzięły udział 934 osoby. Zaledwie 341 z nich spodziewa się, że obecne wzrosty są w stanie zmienić ogólne nastawienie rynku i rozpocząć kolejną hossę na notowaniach BTC. Odmienne zdanie miało aż 593 ankietowanych, którzy wskazali, że Bitcoin spadnie jeszcze niżej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, EUR/JPY, AUD/CAD
Następny artykułRaport surowcowy – ropa i pszenica 23 kwietnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here