Naga Markets

Bitcoin rozgrzał się bardziej niż lipiec. Powrót do poziomu 60 tys. za BTC jednak „daleki”To był dobry miesiąc dla Bitcoina (BTC). Możemy użyć tego stwierdzenia pierwszy raz od początku tego roku, co wydaje się dosyć dziwne. Po miesiącach nieprzerwanych spadków, w lipcu skoczył o ponad 17%, co jest najlepszym wynikiem od października. Ethereum (ETH) wzrosło w tym samym czasie o 57%, zapewniając sobie największy miesięczny zysk od 2021 roku.

Bitcoin rósł w lipcu, razem z Wall Street. Wolumeny BTC jednak niskie

Rajd pokrył się ze wzrostami bardziej ryzykownych aktywów, takich jak akcje, ponieważ inwestorzy obstawiają, że słabość gospodarcza może powstrzymać Rezerwę Federalną (Fed) przed agresywnym zacieśnianiem polityki pieniężnej.40-dniowa korelacja Bitcoina z mocnym technologicznie indeksem Nasdaq 100 wynosi obecnie 0,90 – wyraźnie wzrastając z poziomu 0,41 w styczniu – gdzie 1 oznacza, że ich ceny poruszają się niemal w idealnym unisono.

Wiodąca kryptowaluta jest pozytywnie skorelowana z Nasdaqiem od końca listopada, w przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy to poruszała się raczej w ujemych terytoriach co oznaczało, że gdy giełda rośnie, wtedy BTC spada (i odwrotnie).

Itai Avneri, zastępca dyrektora generalnego platformy do handlu kryptowalutoami INX, opisał lipcową konwergencję jako “dobrą wiadomość”.

– Oznacza to, że inwestorzy instytucjonalni patrzą na Bitcoina jak na każde inne aktywo. Kiedy rynek się odwróci – a odwróci – te instytucje wrócą i zainwestują w kryptowaluty – powiedział.

Zyski nie ograniczyły się jednak do samego Bitcoina, a wartość globalnego rynku kryptowalutowego wróciła ponownie powyżej poziomu 1,15 biliona dolarów w zeszłym miesiącu, dodając ponad 255 miliardów dolarów od końca czerwca, pokazują dane CoinGecko.

Aktywa zarządzane w ramach kryptowalutowych produktów inwestycyjnych wzrosły o 16,9% do 25,9 miliarda dolarów w lipcu, odwracając czerwcowy spadek o 36,8%, według firmy badawczej CryptoCompare.

NED

Jednak wolumen pozostaje niewielki – co wskazuje, że wielu inwestorów uważa, że jest zbyt wcześnie, aby stać się bykiem w głęboko niepewnym kontekście makroekonomicznym, w którym inflacja szaleje, a Ameryka i Europa spoglądają z obawą w kierunku recesji, nie wspominając o implozji niektórych dużych graczy kryptowalutowych.

Średnie dzienne wolumeny we wszystkich produktach inwestycyjnych w zakresie aktywów cyfrowych spadły o 44,6% do 122 milionów dolarów, co jest najniższym poziomem od września 2022 r., podaje CryptoCompare.

– W średnioterminowym horyzoncie jesteśmy niedźwiedziami (na kryptowalutach) pomimo obecnego odbicia, jest to zgodne z naszym stanowiskiem w sprawie akcji  – napisali analitycy z MacroHive, powołując się na inflację, ryzyko recesji i podwyżki stóp.

Handluj na Forex w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Bitcoin nie wróci szybko w okolice 60 tys. dol.

Bitcoin jest obecnie notowany poniżej lokalnego oporu wynoszącego 24 tys. dol. Prawdopodobnie będzie nadal handlować w ciasnym zakresie około 20 tys. dol., plus lub minus 10% do 15%, dopóki nie pojawi się więcej jasności co do trajektorii gospodarki, według Chrisa Terry’ego, wiceprezesa platformy pożyczkowej SmartFi. „Możemy być w tym zastoju na rynku przez wiele tygodni i tygodni”.

Z drugiej strony, jeśli Stany Zjednoczone wejdą w przedłużający się okres recesji, a Fed będzie zmuszony do cięcia stóp procentowych, Bitcoin może na tym skorzystać, powiedział Russell Starr, dyrektor generalny firmy Valour, która tworzy produkty giełdowe dla aktywów cyfrowych.

– Będziesz musiał zobaczyć kolejny kwartał recesji, zanim zobaczysz wznowienie z powrotem do poziomów powyżej 60 tys. dol. – powiedział.

Dla inwestorów, którzy zainwestowali w cyfrowe aktywa podczas ich gwałtownego wzrostu w trakcie pandemii, następne kilka miesięcy może być dość wyboiste, twierdzi Adrian Kenny z GlobalBlock.

– Nadal istnieje niewątpliwie spora górka do pokonania, jeśli chodzi o normalność lub nadzieje na powrót do szczytów z 2021 roku w najbliższym czasie – komentował.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here